Někdejší československý a český prezident zemřel „v tichosti ve spánku“ na své chalupě na Hrádečku na Trutnovsku. Bylo mu 75 let.

Václav Havel zemřel 18. prosince 2011

Sledujte živě

Zemřel první porevoluční prezident Václav Havel
23:57
Redakce serveru Lidovky.cz děkuje za pozornost a ukončuje on-line přenos ze smutečních událostí po smrti prezidenta Václava Havla.
23:51
Oblíbená skupina zesnulého Václava Havla Plastic People of the Universe a s ní personálně spojená formace Velvet Underground Revival Band zakončily Poctu Václavu Havlovi.
23:14
Hraje Velvet Underground Revival Band. Hodiny pomalu odtikávají konec státního smutku.
22:45
Na Havla zavzpomínali i legendární The Plastic People of the Universe. Společně s jeho památkou zaznělo i jméno nedávno zesnulého Ivana Magora Jirouse.
21:55
Dagmar Havlové byla věnována píseň od Ivana Krále. Text byl napsán speciálně pro tuto příležitost.
Ivan Král v pražské Lucerně na koncertě Pocta Václavu Havlovi.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: ČTK
21:41
Co chvíli skončí přímý přenos vysílání koncertu na ČT1. Diváci přivítali s velkými ovacemi na jevišti zpěvačku Suzanne Vega, která se v poledne objevila i na Havlově pohřbu.
20:48
Výzvu režiséra a producenta Fero Feniče, aby bylo pražské letiště v Ruzyni pojmenováno po zesnulém bývalém prezidentu Václavu Havlovi, podpořilo na internetu již více než 30.000 lidí. Připojila se k ní i řada osobností kulturního a veřejného života. "K tomuto našemu návrhu nemá jeho (Havlova) rodina (manželka a bratr) výhrady," napsal Fenič mimo jiné v tiskové zprávě. Havlův bratr Ivan M. Havel se ženou podle ní text výzvy podpořili i podpisem.
20:40
Zahrály skupiny Jasná páka a Hudba Praha. Na pódiu se mezitím objevil Vladimír Mišík společně s Radimem Hladíkem.
20:11
Koncert se od osmi přesunul na obrazovky České televize a zůstane tam až do deseti večer. Jedno z prvních probíraných témat jsou Havlovy taneční úspěchy.
U vstupu příchozí vítala fotografie zesnulého Václava Havla. Za koncert vděčí také svému bratrovi.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: ČTK
19:57
Koller roztleskal a rozezpíval Lucernu svým starým hitem Amerika.
19:49
Na pódium se objevil Ivan Král a spolu s Davidem Kollerem zahrál píseň Holky za padesát. Koller zpíval, Král ho doprovázel na kytaru.
19:38
Ve velkém sále Lucerny dohrála skupina Garage. Na pódium nyní nastupuje David Koller. Kapely se střídají velmi rychle bez nějakých proluk. Hraje se totiž buď v levé nebo v pravé části pódia.
19:01
V pasáží Lucerny hraje cimbálovka a v kavárně patří prostor souboru Buchty a Loutky, které uvádějí Havlův Horský hotel.
18:35
Lidé v Lucerně si rozdávají trikolóru s černou barvou navíc na špendlíku a připínají si ji na oblečení. Nyní vystupují Tata Bojs a Lucerna se pomalu zaplňuje. V sále jsou staří, mladí i celé rodiny s dětmi.
18:25
Děkujeme vám, bratři a sestry, že jsme mohli být alespoň kousek života hrdi na svého prezidenta, řekl frontman slovenské skupiny Bez ladu a skladu.
18:11
Policie v souvislosti s pohřbem nezaznamenala žádné výraznější komplikace ani mimořádné události.
18:10
Bez oficiálních pietních akcí Slovensko drželo státní smutek za posledního československého prezidenta Václava Havla. Památku zesnulého státníka v zemi pod Tatrami uctila také církev. Přední slovenští politici se účastnili státního pohřbu v Praze.
18:05
Pražská Lucerna se postupně zaplňuje, lidé do ní proudí ze tří směrů, u vchodu se tvoří menší fronty. V kině začínají promítat dokument Prezident Václav Havel natočený v říjnu 1989. Ve velkém sále vystupují herci brněnského divadla Na provázku, mimo jiné předčítají vzkazy od lidí z kondolenčních knih.
V pražském paláci Lucerna začala multižánrová kulturní akce Pocta Václavu Havlovi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny
17:22
Rozloučení rodiny a přátel s Václavem Havlem ve strašnickém krematoriu skončilo, trvalo necelou hodinu a půl.


Najdete na Lidovky.cz