Premiér Nečas odvolal Karolínu Peake z ministerstva obrany

Nečas nečekaně odvolal Peake

Sledujte živě

Zobraz jen:
Předvánoční vládní bouřka
"Jsem přesvědčen, že tato vláda vydrží," řekl pro ČT Jíři Pospíšil.
18:31
Premiér poté, co ho Klaus pověřil řízením ministerstva obrany, odpoledne opětovně jmenoval do funkce prvního náměstka bývalého náčelníka generálního štábu Picka, kterého Peake odvolala po svém nástupu do čela silového resortu. Jeho konec ve funkci kritizoval Nečas i levicová opozice ve sněmovně. Pozastavoval se nad ním i Klaus. VÍCE ČTĚTE ZDE
17:59
PODMÍNKY SPOLUPRÁCE: "Pokud s námi chce ODS mluvit, tak pouze za podmínky, že se tentokrát dozvíme opravdu celou představu o spolupráci, nikoli jen tu půlku, která se zrovna hodí panu premiérovi do krámu," reagovala Peake. Po čtvrtečním jednání předsednictva LIDEM přitom uvedla, že si prý neumí představit nic, co by mohlo zvrátit rozhodnutí strany opustit vládu a odejít do opozice.
Ministryně obrany Karolína Peake (LIDEM) ve sněmovně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: ČTK
17:14
O hlasování o důvěře vládě by ve sněmovně podle Sobotky mělo být jasno před 10. lednem. K tomu dni mají odejít z kabinetu ministři za stranu LIDEM kvůli odvolání její předsedkyně Karolíny Peake z čela ministerstva obrany.
16:32
"Těmto mým krokům vyjádřilo vedení ODS jednoznačnou podporu a souhlas," uvedl Nečas.
16:05
KLID O VÁNOCÍCH: Vyjednávání o budoucnosti koalice chce ODS vyvolat po vánočních svátcích. "Přesné datum v tuto chvíli není možné stanovit," řekl Nečas.
16:04
NOVÁ JEDNÁNÍ NA OBZORU: "Vedení ODS jednoznačně deklaruje, že má zájem na pokračování stávajícího koaličního projektu v podobě spolupráce tří koaličních stran," řekl Nečas. "A jsme připraveni o pokračování tohoto koaličního projektu jednat," dodal.
15:33
Prezident Klaus podepsal vládní daňový balíček, který sněmovna schválila ve středu. Obsahuje zejména zvýšení sazeb DPH o jeden procentní bod na 15 a 21 procent. Prezident balíček podepsal, i když dal dříve najevo, že se mu nelíbí, když se takováto změna zákonů schvaluje na poslední chvíli. Klaus řekl, že ho tím vláda staví před hotovou věc a označil to za zlý diktát na prezidenta. VÍCE ČTĚTE ZDE
Václav Klaus (vlevo) a Petr Nečas. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: ČTK
15:22
Pokud Nečas nepožádá o vyslovení důvěry, sociální demokraté podnítí hlasování sami. ČSSD zároveň nabízí ODS a TOP 09 a také KSČM jednání o rozpuštění Sněmovny a o nových volbách, řekl předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.
15:18
Schwarzenberg: Věřím, že se vládní krizi podaří urovnat. Pokud ne, TOP 09 nechce být s ODS v menšinové vládě, řekl předseda TOP 09 pro ČT.
15:14
NEDŮVĚRA: ČSSD vyzvala Petra Nečase, aby požádal Sněmovnu kvůli krizi ve vládní koalici o vyslovení důvěry kabinetu.
Lubomír Zaorálek, Jiří Dienstbier, Bohuslav Sobotka, Jeroným Tejc a Jan Hamáček na tiskové konferenci.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: ČTK
13:29
Stejně jako ostatní parlamentní strany, i VV jednaly o vládní krizi. Podle předsedy Radka Johna by měl skončit svět Petra Nečase. VV se budou snažit spolu s dalšími opozičními stranami shodit vládu.
13:05
Bývalý ministr školství Josef Dobeš (nezařazení) chce zachránit vládu Petra Nečase (ODS) a podle svých slov vyjednává s devíti nezařazenými poslanci a shání pro Nečasův kabinet hlasy. Premiér má prý jeho podporu víc, než kdy v minulosti, řekl v rozhovoru pro server Týden.cz
13:04
NADĚJE: Strana LIDEM je podle Karolíny Peake ochotná jednat s koaličními partnery, problém má ale s premiérem Nečasem, uvedla ČT.
Karolína Peake | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: ČTK
12:41
Podle Lubomíra Zaorálka z ČSSD je celá současná vládní krize groteska. Výroky podle něj z hodiny na hodinu mění, a to včetně premiéra.
12:37
"Karolína Peake a Petr Nečas si to především musí vyříkat mezi sebou," řekl ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Pokud jejich strany vyjádří ochotu pokračovat v koalici, budeme pokračovat. TOP 09 rozhodně nechce být rozhodčím v jejich sporu.
11:15
Karolína Peake odmítla pokračování vládní koalice. "Pokud chtěl pan premiér pokračovat v koalici, měl si to rozmyslet dřív," sdělila Peake serveru Lidovky.cz. Teď už strana LIDEM o spolupráci nestojí.
09:30
Petr Nečas jednoznačně vyloučil spolupráci s Věcmi Veřejnými. Stojí o pokračování koaličního projektu a Karolínu Peak si dokáže představit na různých pozicích. Jen na tu na obraně podle něj neměla.
09:28
ODS chce pokračovat v koalici s TOP 09 i LIDEM. Premiér si uvědomuje, že velkou roli hrají emoce a věří, že zklidnění o vánočních svátích všem prospěje, koalice bude ještě jednat a nakonec se nerozpadne.


Najdete na Lidovky.cz