5. července 2010 13:01, aktualizováno  17:26 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Opilému řidiči, který v Brně srazil dvě ženy na zastávce, hrozí 10 let

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
alkohol, řidič, opilý, opilost | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy alkohol, řidič, opilý, opilost | foto: Shutterstock

BRNO Policisté v neděli večer předali státnímu zástupci případ tragické nehody, při níž v sobotu opilý řidič v Brně na Veveří usmrtil jednu ženu a těžce zranil dívku. Dvaadvacetiletému mladíkovi z Bruntálska hrozí deset let vězení za obecné ohrožení z nedbalosti, ohrožení pod vlivem návykové látky a neposkytnutí pomoci.

Státní zastupitelství dnes podalo návrh na vzetí řidiče do vazby, řekl ČTK mluvčí krajských žalobců Hynek Olma. O vazbě nyní rozhodne Městský soud v Brně. Na prozkoumání věci a vynesení rozhodnutí má lhůtu 24 hodin.

Mladík, který nevlastní řidičské oprávnění a měl podle dechové zkoušky asi tři promile alkoholu v krvi, vjel v sobotu večer na tramvajový ostrůvek.

Čtěte více:

Osmačtyřicetiletá chodkyně zemřela na místě, patnáctiletá dívka utrpěla vážná zranění. Řidič narazil do semaforu a pokusil se z místa utéct. Policisté jej dopadli nedaleko.

Vysoký trest hrozí řidiči především kvůli obvinění z obecného ohrožení. Činu se dopustí ten, kdo z nedbalosti ohrozí minimálně osm lidských životů. Podle policistů stálo v době nehody na tramvajovém ostrůvku asi deset lidí.

Čtěte také:

Bilance prvního prázdninového víkendu je mimořádně tragická, od pátku zahynulo při dopravních nehodách podle dostupných informací 21 lidí.

ČTK