19. července 2010 15:32, aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Oprava Kbelské ulice komplikuje dopravu v Praze, tvoří se kolony

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Dopravní zácpa. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dopravní zácpa. | foto: Lidové noviny

PRAHA Oprava vytížené Kbelské ulice v Praze, která začala o víkendu, dnes zkomplikovala provoz v metropoli. V ranní špičce auta sice ještě místem omezení projela bez větších potíží, od dopoledne se ale tvořily dlouhé kolony a situace se nezlepšila ani večer. Ve směru do centra se provoz krátce před 19:00 pohyboval na stupni číslo čtyři až pět.

"Tam to skoro stojí," řekla mluvčí pražské policie Ivana Ježková. V opačném směru byla situace jen o něco lepší, na stupni tři.

Ve směru z centra byl provoz sveden do jednoho jízdního pruhu, ve směru na Prosek do dvou. "Doporučujeme řidičům, aby se Kbelské ulici úplně vyhnuli nebo se obrnili trpělivostí," uvedla již dříve mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Dopravní policisté již odpoledne hlásili, že se v místě omezení vytvořily několik stovek metrů dlouhé řady aut. Ráno přitom ulicí projížděly vozy pomaleji, ale jinak bez větších problémů.

Kbelská, která byla v naprosto dezolátním stavu, má pro dopravu v hlavním městě značný význam, protože plní funkci části pražského okruhu. Tvoří také spojnici mezi dálnicí D8 a dálnicí D11 spolu a rychlostní komunikací R10. V úseku mezi Kolbenovou a Mladoboleslavskou ulicí budou kvůli rekonstrukci do konce měsíce uzavřeny dva ze čtyř pruhů.

Mluvčí Technické správy komunikací Tomáš Mrázek už o víkendu upozornil na to, že by začátkem týdne mohla doprava na důležité komunikaci zkolabovat.

Zejména řidiči osobních automobilů by se podle TSK měli místu úplně vyhnout, pro nákladní vozy žádná alternativa není. Osobní vozy mohou do centra jet Vysočanskou a Kolbenovou na Prosek, při směru z centra pak Českomoravskou a Poděbradskou.

Podle Mrázka byl stav Kbelské nebezpečný pro nákladní i osobní dopravu. Na řadě míst byly velmi hluboké vyjeté koleje, propadlé kanály a výtluky. Do konce července by měla vozovka získat zcela nový povrh.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz