Diskuse

Briti by snížili emise, kdyby neposílali děkovné e-maily

Británie by mohla výrazně snížit emise oxidu uhličitého, kdyby lidé přestali posílat zbytečné e-maily jako ty, ve kterých napíšou jen „děkuji“. Vyplývá to ze studie energetické společnosti OVO Energy, která sídlí v anglickém Bristolu. Britové by podle ní měli „přemýšlet, než poděkují“.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

PB

P26e27t89r 64B87a87l97c88a32r

30. 11. 2019 9:33

Škoda že není zveřejněná metodika výzkumníků. Naprosto tu chybí porovnání uhlíkové stopy jednoho e-mailu vs. 2x3m chůze tj. vydaná energie, vyloučený CO2, opotřebení bot, koberce, ... .

Možná by v energetické společnosti měli víc přemýšlet, než zadají takovou studii a publikují její výsledky.

0 0
možnosti
JN

J69i80r98k16a 51N41o27v28ý

28. 11. 2019 11:12

"Pokud by každý dospělý Brit poslal denně o jeden e-mail méně, Británie by podle studie zadané OVO Energy snížila své uhlíkové emise o 16.433 tun. To je srovnatelné s více než 81.000 lety na trase z Londýna do Madridu.

.

A co pak muselo být za úspory, kdyby každý Brit provozoval svůj PC o jednu minutu denně méně. Tedy pokud předpokládám dobře, že zapnuté PC za minutu má větší uhlíkovou stopu, než jeden e-mail.

A teď zkuste ještě propočítat uhlíkovou stopu jednoho papírového dopisu nebo pohlednice, odeslané poštou. To budou hausnumera! ;-D

0 0
možnosti

Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance
Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance

Období po čtyřicítce přináší řadu změn, které mohou ovlivnit fyzickou i psychickou pohodu. Dopřejte si proto přírodní podporu v čase, kdy ji vaše...

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.