Podle měření a průzkumu vědci zjistili, že čím větší měli sledovaní muži varlata, tím méně času trávili tak běžnými rodičovskými aktivitami, jako je přebalování, uvedla studie odborníků z Emoryho univerzity. Informovala o tom agentura AFP.
Do výzkumu se zapojilo 70 mužů různých etnik - převážně bělochů, ale také Asiatů a Afroameričanů. Všichni měli děti ve věku od jednoho do dvou let. Zkoumaným mužům bylo od 21 do 55 let a žili s biologickými matkami svých dětí. Většina párů byla sezdaná.
ČTĚTE TAKÉ: |
U mužů s menšími varlaty vykazoval mozek víc "pečovací aktivity", když jim vědci ukázali snímky jejich dětí, a také byli aktivnější v péči o potomky. Tu vědci ověřovali nejen u mužů samotných, ale také samostatně u jejich partnerek.
"Neřekl bych, že muži s velkými varlaty jsou vždycky špatnými otci, ale naše údaje u nich ukazují tendenci méně se zapojovat do takových věcí, jako je přebalování, koupání, připravování jídla, braní dětí k lékaři a podobně," uvedl hlavní autor studie, antropolog James Rilling.