Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.

Přihlásit se

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

MJ

Na zajímavý článek vrhá trochu pochybnost hodnocení německého průmyslu a Číny jako takové.

Německé firmy stěhují výrobu do Číny proto, že nejmodernější technologie začaly vyvíjet spolu s Číňany v Číně a investují do toho spoustu peněz.

Čína má pak mnohem přívětivější prostředí pro výzkum, vývoj a výrobu než EU.

Co se týče oněch "otroků" z důvodu omezeného pohybu registrace obyvatel dle trvalého bydliště (tzv. hu kou), pak tato padla před desítkami let.

Že to geograf neví, se dá pochopit, ale pak by se měl zdržet silných prohlášení na téma, které mu očividně není vlastní a kde mu, zdá se, chybí základní informace.

MN

Výborně vysvětlené. Proti té dominanci Číny se snaží něco dělat jenom Trump, v EU zase spí a řeší nesmysly. Takže tak.

MJ

Takže dominance A je dobrá a dominance B je špatná, když ani A ani B nezahrnuje Evropu?

Na rozdíl od USA nediktuje Čína nikomu jak se má chovat, nevyváží "hodnoty" a nevynucuje si je se zbraní v ruce - i my jsme bojovali za Prahu u Kábulu!

Co takhle se soustředit na rozvoj EU a ČR tak, aby nám bylo jedno kdo chce dominovat, protože nás nebude moci obejít?

Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance
Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance

Období po čtyřicítce přináší řadu změn, které mohou ovlivnit fyzickou i psychickou pohodu. Dopřejte si proto přírodní podporu v čase, kdy ji vaše...

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.