Úterý 26. října 2021, svátek má Erik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ceny TýTý rozdány. Absolutním vítězem se stal Karel Gott

Kultura

  22:38
PRAHA - Absolutním vítězem ankety osobností televizní obrazovky TýTý se stal zpěvák Karel Gott, který dostal největší počet hlasů a rovněž vyhrál i kategorii Zpěvák roku. Pořadem roku je talkshow Všechnopárty, jejíž moderátor Karel Šíp opět obhájil cenu pro nejlepšího baviče. Do Dvorany slávy vstoupila herečka Iva Janžurová.

Ceny TýTý 2015. Absolutním vítězem se stal Karel Gott, do Dvorany slávy vstoupila Iva Janžurová. foto: MAFRA - David Neff

Nejpopulárnějším seriálem se letos stala První republika, kterou vysílala Česká televize.

Oceněné osobnosti si převzaly ceny, tedy pokřivená pozlacená zrcátka, při galavečeru ve vinohradském divadle. Vítězové letošních cen se v řadě případů shodovali s loňskými.

Gott byl nejvyšší cenou zaskočen. Řekl, že je pro něj velmi zavazující a výzvou a že už nemůže zlenivět. „Kdybych dělal méně a dostal tuto cenu, tak plným právem použiju větu, kterou jste si oblíbili: Tak toto jsem opravdu nečekal. Protože už Gotta nikdy nechci dělat, tak vám normálním hlasem poděkuju,“ reagoval.

Zpravodajství vyhrál Voříšek

Osobností televizního zpravodajství se stal moderátor Karel Voříšek, který předloni odešel z Novy na konkurenční Primu a moderuje její večerní zprávy. Při převzetí svého dalšího vypouklého zrcadélka z dílny Kurta Gebauera konstatoval, že kdyby na Primě nebyl, nemohl by si pro něj dnes přijít. Naznačil tak, že na rozdíl od předchozích ročníků se Nova letos soutěže neúčastnila. 

Televize Nova ohlásila, že uvažuje o vzniku nové ankety. Mezi sportovními moderátory dostal počtvrté nejvíce hlasů Vojtěch Bernatský z České televize. Rovněž jako loni lidé ocenili v kategorii publicistika reportéra Josefa Klímu, který na Primě připravuje autorský týdeník Očima Josefa Klímy.

V herectví bodovali Trojan a Stašová

Nejpopulárnějším hercem je tak jako loni Ivan Trojan, za něhož převzala cenu jeho kolegyně z Dejvického divadla Simona Babčáková. Trojan se nemohl večera zúčastnit kvůli premiéře v divadle, kterou režíruje. Nejoblíbenější herečkou se stala Simona Stašová, za níž převzal cenu Marek Eben, a zpěvačkou roku se stala Lucie Vondráčková, která je nyní v Kanadě.

Ve 24. ročníku ankety Týdeníku Televize a TV Maxu hlasovali diváci prostřednictvím kuponů, webu a textových zpráv v celkem deseti kategoriích, přičemž v každé byla nominována pětice nejpopulárnějších televizních osobností či pořadů.

Letošek však provázely problémy. Bez Novy soutěžila z desítek stanic, které v Česku vysílají, prakticky jen Česká televize a Prima. TV Barrandov měla jedinou nominaci. Vedle neúčasti Novy zaujaly také snahy internetové televize Stream.cz prosadit do soutěže vlastní pořady včetně populární Kanceláře Blaník. Účast internetových pořadů podle organizátorů soutěže pravidla neumožňují.

Autoři: ,

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat