Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kultura

Došlo k řadě opomenutí. Baldwin je nyní obžalován z neúmyslného zabití

Herec Alec Baldwin s manželkou Hilarií se v úterý 31. ledna 2023 vrátili hned po soudu zpět do New Yorku. foto: Profimedia.cz

Prokuratura v americkém státě Nové Mexiko v úterý formálně obžalovala amerického herce Aleca Baldwina z neúmyslného zabití. Herec v roce 2021 smrtelně postřelil kameramanku Halynu Hutchinsovou během natáčení westernu Rust. V případě uznání viny s přitěžujícími okolnostmi mu hrozí až pět let vězení, uvedla agentura DPA. Státní zastupitelství o záměru vznést žalobu informovalo už v polovině ledna.
  23:14

Prokurátorka Mary Carmacková-Altwiesová obžalovala z neúmyslného zabití 64letého Baldwina a také Hannah Gutierrezovou-Reedovou, která pro film obstarávala zbraně. Podle agentury Reuters se dosud spekulovalo, zda má prokuratura dostatek důkazů o tom, že Baldwin dostatečně nedbal na bezpečnost. Obhájci obou obviněných trvají na jejich nevinně.

„Důkazy ukazují, že v samotný den střelby došlo nejméně k desítce opomenutí nebo lehkomyslných činů ještě v krátkém čase před obědem a natáčením. A to bez ohledu na Baldwinovo bezohledné zacházení se střelnou zbraní,“ uvedla prokuratura v odůvodnění, které je přílohou obvinění. Informovala o tom Reuters.

Baldwina čeká soud za smrt kameramanky při natáčení. Za neúmyslné zabití mu hrozí až 18 měsíců vězení

Natáčení nízkorozpočtového filmu se odehrávalo na ranči Bonanza Creek u Santa Fe v Novém Mexiku. Baldwin při něm 21. října 2021 vystřelil ze zbraně, v níž byl ostrý náboj. Předtím mu však bylo sděleno, že zbraň není nebezpečná. Dvaačtyřicetiletá kameramanka Hutchinsová přišla o život a 48letý režisér Joel Souza utrpěl zranění ramene.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat