Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Benátská noc: Sting nemůže, tak přijede Landa

Kultura

  8:00
Letní hudební festival Benátská noc se po 19 letech přestěhuje z Malé Skály u Jablonce nad Nisou do přírodního areálu ve Vesci u Liberce. Jeho hlavními hvězdami mají být Daniel Landa, Jarek Nohavica a skupina Kabát.

Daniel Landa má být jednou z hvězd festivalu Benátská noc foto: archiv LN - Jan Zátorský

Důvodem ke stěhování z tradiční lokality jsou podle pořadatelů "tři roky v blátě, hrozba povodní, finanční nároky některých majitelů pozemků a v neposlední řadě plánovaná průmyslová výstavba". Na stránkách festivalu to sdělil ředitel Benátské noci Pavel Mikez.

"Abychom nadále udrželi vysoký standard festivalu a komfortní prostředí pro návštěvníky, změna je nevyhnutelná. Volba padla na nový přírodní areál ve Vesci u Liberce, kde proběhlo mistrovství světa v klasickém lyžování 2009. Tento areál splňuje veškeré naše podmínky, zachování přírodní scenérie, spádovost, kvalitní zázemí pro návštěvníky a ostatní pro další rozvoj festivalu," píší organizátoři.

Jméno, které vyprodává koncerty

Na 20. ročník festivalu Benátská noc, který se uskuteční od 27. do 29. července, organizátoři slibovali "hvězdné jméno, které vyprodává své koncerty během několika hodin". Neoficiálně padala jména jako Sting, Eric Clapton, Elton John nebo Brian Adams. Jednání se však údajně nepodařilo dotáhnout do úspěšného konce. Hvězdami letošního ročníku tak bude trojice domácích interpretů Daniel Landa, Jarek Nohavica a skupina Kabát.

Jaromír Nohavica vystoupí na Benátské noci ve Vesci

Již dříve organizátoři oznámili, že přijedou například Aleš Brichta band, Arakain, Horkýže slíže, Chinaski, No Name či Support Lesbiens. Ze zahraničních účastníků pak německá powermetalová skupina Gamma Ray nebo finská rocková kapela Sunrise Avenue.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat