Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kultura

Black Country, New Road a další progresivní kapely zahrají v Tasově na Besedě

Kapela Black Country, New Road foto: Beseda u Bigbítu

Hlavními hvězdami devětadvacátého ročníku festivalu Beseda (dříve Beseda u bigbítu), který se uskuteční 5. a 6. srpna v Tasově u Veselí nad Moravou na Slovácku, budou britské hvězdy Black Country, New Road.
  10:00

Beseda na tuto skupinu poprvé vsadila už vloni, pandemie však vystoupení kapely nominované na prestižní Mercury Prize nakonec znemožnila. Nedávno vydali své druhé album Ants From Up There a v Tasově znovu aspirují na tuzemskou premiéru.

„Získání Black Country, New Road pro nás letos bylo jednou z priorit. Na tomto faktu nic nemění ani skutečnost, že původně sedmičlennou kapelu opustil zpěvák a textař Isaac Wood. Jejich hudba nikdy nestála na jednom člověku. Ve shodě s řadou zahraničních festivalů jsme jim imy dali plnou důvěru,“ říká hlavní dramaturgyně festivalu Kač Fišer ke kapele, jež ve své tvorbě mísí vlivy hardcoru, math-rocku, ale prekvapivě také jazzu či klezmeru.

Z dalších zahraničních jmen se mužeme do tasovského Topolového hájku těšit například na japonského producenta Scotch Rolexe, který dorazí v tandemu sugandskou raperkou MC Yellah, na londýnský objev Wu-Lu a belgické avantgardní metalisty Neptunian Maximalism.

Na třech scénách se dohromady představí šedesátka účinkujících. Budou mezi nimi zavedená jména domácí scény jako Lenka Dusilová, Amelie Siba, DVA nebo Kittchen, ale také objevy české a slovenské nezávislé scény – Vellocet Roll, něco něco, February, Pacino, Sam Handwich, Raw Deal, 52 Hertz Whale, Tittingur nebo Isama Zing. Chybět nebude ani Horňácký mužský sbor z Velké nad Veličkou či maďarští Freakin’ Disco.

Své zástupce na festival doveze také Startér Radia Wave a další umělci vystoupí v rámci ostatních programových bloků či tradiční Soutěže písničkářů. Poslední vstupenky lze zakoupit v síti GoOut v cenách 699–949 Kč.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!