Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Bestie vrací úder: Kolibřík a Mazánek šli lesem a vyskočil na ně Babák

Kultura

  20:44
PRAHA - Kristýna Kočí s kabelkou Lůj Vytón, brečící Vítek Bárta, Pavel Bém šplhající a telefonující v Himalajích, Roman Janoušek s golfovou holí, Jaroslav Škárka s šátkem a jeho bojový pes s flintou, ing. Pandur, dr. Gripen z Anglie, soudce s hubou zalepenou žvýkačkou i Jan Martínek, skutečný lékař - specialista na nemoci trávicího traktu, který ochotně vysvětlí, zda jsme či nejsme „v prdeli“ a jak to tam vlastně vypadá.

Režisér Tomáš Svoboda se svým týmem v politickém kabaretu Blonďatá bestie vrací úder. foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

Režisér Tomáš Svoboda se svým týmem v politickém kabaretu Blonďatá bestie vrací úder (pražské A studio Rubín) opět poskládal jedinečnou menažérii. A to pouze vyšel z osob, které operují na politické scéně. S textem, který kombinuje záznamy od soudu s Vítem Bártou i telefonní odposlechy Bém-Janoušek vypomohl Karel Steigerwald.

ČTĚTE TAKÉ:

Tentokrát ale upravoval a přidával, takže nejde jen o „čisté“ přepisy, A jak známo, Steigerwald umí být vtipný i sarkastický a takový surový materiál umí báječně zpracovat a krátkým výstupům dodat potřebné pointy. Soud „strukturuje“ Bártův pláč u soudu, což je příležitost, aby se děje ujala druhá parta Bém-Janoušek. Všemu dominují Kočí neskutečné výlevy, ale i další groteskní výjevy a trefné glosy drží pohromadě.

 S textem, který kombinuje záznamy od soudu s Vítem Bártou i telefonní odposlechy Bém - Janoušek vypomohl Karel Steigerwald.

Barbora Poláková má ovšem gesta a úpěnlivé pohledy Kočí skvěle nastudované. Ondřej  Pavelka, průvodce večerem, nejdřív povypráví pohádku, jak šel Kolibřík a Mazánek lesem a vyskočil na ně Babák, i Huml s pytlem a zachránil je velký Kmenta. V závěru se transformuje v Radka Johna se syslími tvářemi.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Velice dobře vycházejí svižné kuplety, třeba Bém s Janouškem pějí „Ježíšmarjá v pondělí, co zas bude, jak to všechno vysvětlím“, „přehrávání“ odposlechů ve tmě je také kvalitní dada. Lékař soudí, že jsme v prdeli, dr Gripen kroutí hlavou, že si všechno necháme líbit a my „čumíme“ se Švýcary, protože hoši, co spolu chodí „koupili doly za peníze těch dolů a to je, jako byste si koupili auto za peníze, které jste v něm našli.“

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...