Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Blues Alive zahájí v pátek synové Muddyho Waterse

USA

  18:00
ŠUMPERK - 19. ročník mezinárodního festivalu Blues Alive zahájí v pátek koncert věnovaný bluesové legendě Muddymu Watersovi. V samostatných blocích i při společném jamu vystoupí jeho dva hudebně aktivní synové Mud Morganfield a Big Bill Morganfield. Největším lákadlem festivalu je Otis Taylor, jedna z nejvýznamnějších osobností současného blues. Jeho nedělní koncert je už beznadějně vyprodán.

Synové Muddyho Waterse Mud Morganfield a Big Bill Morganfield. foto: Reprofoto

“Díky státnímu svátku 17. listopadu jsme letos nově připravili místo dvou tři hlavní večery - od pátku do neděle,” říká ředitel festivalu Vladimír Rybička. Sobotní večer 15. listopadu bude věnován Skandinávii - zahraje finské duo Black River Bluesman and Bad Mood Hudson a norská kapela Thornbjorn Risager and The Black Tornado. V roli hlavní hvězdy večera se pak představí držitel mnoha bluesových ocenění, americký zpěvák a hráč na foukací harmoniku John Németh.

Otis Taylor s kapelou.

Festival v neděli 16. listopadu završí jako Otis Taylor, který už dvakrát v Česku  koncertoval. „Tentokrát ale přijede s nově obsazenou kapelou a velkou, emočně mimořádně silnou show,“ vysvětluje dramaturg festivalu Ondřej Bezr. Před ním zahraje například mladý americký kytarista Mike Zito, který bude na turné nejen se svou kapelou, ale také se zvláštním hostem, talentovanou zpěvačkou a kytaristkou Samanthou Fish.

V rámci festivalu vystoupí i další umělci a kapely, včetně těch, které překračují hranice blues. Například italská skupina The Cyborgs spojuje blues s garážovým rockem a navíc se stylizuje do podoby sci-fi postav. Dále vystoupí například Phil Shoenfelt v novém duu se steelkytaristou Davidem Babkou, Australanka Suzie Stapleton, Jamie Marshall´s Amplified Acoustic Band z Velké Británie, Jimmy Bozeman & Lazy Pigs a Bill Barret & Ryan Donohue z USA, Georg Schroeter & Marc Breitfelder Trio z Německa, Joanna Knitter Blues & Folk Connection a Jan Galach Band z Polska, slovenští Bluesraiders, domácí Moonshine Howlers, Sarah & The Adams, Electric Lady, Erich Boboš Procházka a Jan Švihálek.

K tradičním součástem festivalu patří noční jamy a afterparty v místních pivnicích nebo projekce filmu v kině Oko (tentokrát snímek V nitru Llewyna Davise bratří Coenů).

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!