Neděle 28. listopadu 2021, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česká fotografie se představí na slavném veletrhu v LA

Kultura

  14:18
PRAHA - Na mezinárodním veletrhu fotografií Photo LA, které se jako obvykle koná v Los Angeles, bude letos dosud největší stánek s českou fotografickou tvorbou za dobu trvání této akce.

Vystavená fotografie Ladislava Emila Berky foto: PhotoLA facebook

„Je pro nás poctou, že tu po dvanácti letech vystavování máme tak obrovskou možnost představit českou fotografii právě zde a v takovém rozsahu,“ řekl Jiří Jaskmanický, ředitel Českého centra fotografie. 

Již 22. ročník Mezinárodního veletrhu fotografií Photo LA je otevřen od čtvrtka 18. ledna až do neděle. Tato tradiční akce se s více jak 10.000 návštěvníky a i díky uzavřeným obchodům řadí mezi největší světová obchodní místa pro setkání zájemců o fotografií s těmi nejlepšími kurátory, sběrateli či umělci z Los Angeles.

V sobotu se pod záštitou konzulátu České republiky bude konat český večer, v jehož rámci mimo jiné vystoupí herec a hudebník Jan Budař.

Součástí veletrhu fotografií v Los Angeles jsou i série odborných přednášek, debat, či panelů, či instalace vítězných fotografií výherců soutěže International Photo Awards, ve které se pravidelně každý rok objeví několik českých jmen.

Zajímavostí, na americkém trhu ale poměrně běžnou službou, je možnost přinést k odbornému posouzení své vlastní fotografické portfolio. Služba je určená zejména pro amatérské fotografy.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Bolí vás nohy? Soutěžte o 3 000 Kč na vložky MEDICOVI
Bolí vás nohy? Soutěžte o 3 000 Kč na vložky MEDICOVI

Ať už musíte celý den pobíhat za miminkem nebo běháte jen tak pro radost v lese. Možná vás trápí propadlá klenba nebo vás po celém dni bolí nohy....

Mohlo by vás zajímat