Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česká pobočka Warner Music končí, distribuci převezme Supraphon

Kultura

  16:04
PRAHA - Společnost Supraphon od 1. dubna převezme distribuci a prodej hudebních nosičů tuzemské pobočky firmy Warner Music. Smlouva zahrnuje novou produkci i katalogové tituly.
Nakupování CD - ilustrační foto.

Nakupování CD - ilustrační foto. foto: Shutterstock

 

Sdělil to dnes mluvčí společnosti Supraphon Vladan Drvota. "Zatímco my nadále rozvíjíme růst digitálního prodeje, Supraphon má odborníky, zkušenosti a znalosti místních poměrů na takové úrovni, aby zajistil prvotřídní marketing a distribuci našich CD a DVD," sdělil Bernd Dopp, prezident a výkonný ředitel společnosti Warner Music pro střední a východní Evropu.

Ředitelka Supraphonu Iva Milerová uvedla, že zkušenosti a tradiční postavení Supraphonu v České republice zajistí, aby produkce Warner Music měla i nadále pevnou pozici v nabídce tuzemského hudebního trhu.

Zlepšení pozice Supraphonu na trhu 
Nejsilnější pozici na trhu má v současné době vydavatelství Universal Music s podílem 30,2 procenta. Následuje společnost EMI (19,1 procenta) a česká pobočka Sony Music (19 procent). Na dalších místech jsou firmy Supraphon (15,3 procenta), Warner Music (8,5 procenta) a Popron Music (4,2 procenta).

Jejich přesné zisky jsou neveřejné, pouze na konci každého roku česká pobočka Mezinárodní federace hudebního průmyslu (IFPI) oznamuje počet prodaných nosičů jednotlivých interpretů.

Podle IFPI je vydavatelství Supraphon za loňský rok první na trhu v rámci domácího popového repertoáru a pokračuje i ve svém dominantním postavení na trhu zvukových nosičů z oblasti vážné hudby a mluveného slova. Supraphon patří ve střední a východní Evropě k hudebním vydavatelstvím s nejdelší historií, ochranná známka společnosti Supraphon byla registrována v roce 1932.

Archiv nahrávek pokrývá více než osm desetiletí a mapuje díla velkých klasických skladatelů, interpretační umění předních tuzemských umělců vážné a populární hudby. Supraphon vlastní téměř všechny české nahrávky pořízené před rokem 1989 a od tohoto data neustále buduje svůj rozsáhlý katalog. Ročně vydává zhruba 120 alb mnoha žánrů.

Pokles zisku Warner Music
Skupina Warner Music Group se stala v květnu 2005 jedinou samostatnou hudební společností veřejně obchodovanou v USA. Warner Music International, vedoucí společnost v národním a mezinárodním repertoáru, působí prostřednictvím řady mezinárodních poboček a licenčních partnerů ve více než 50 zemích. Součástí skupiny Warner Music Group je také společnost Warner/Chappell Music, jeden z předních světových hudebních nakladatelů s katalogem více než jednoho milionu autorských práv po celém světě.

Nahrávací společnost Warner Music Group hospodařila v prvním finančním čtvrtletí s čistou ztrátou 17 milionů dolarů (323 milionů Kč) po zisku 23 milionů dolarů před rokem. Oznámila to na začátku letošního února. Výsledek nicméně překonal očekávání analytiků, protože pokles poptávky po tradičních hudebních discích ve Spojených státech a Japonsku byl kompenzován silným prodejem v Británii a Francii.

Autor:

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...