Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Krumlov nejen ve znamení klasiky. Kromě Kaufmanna se představí i Dyk

Kultura

  17:05
ČESKÝ KRUMLOV - Tradiční hudební festival v Českém Krumlově představí operní hvězdu Jonase Kaufmanna a k Roku české hudby dojde i na Smetanovu Mou vlast. Diváky však letos čekají i jazzové rytmy, muzikály nebo Vojta Dyk s B-Side Bandem.

Německý tenorista Jonas Kaufmann vystoupil v Praze na galakoncertu za doprovodu Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK pod vedením Jochena Riedera. foto: ČTK

V Českém Krumlově se 18. července rozběhne 23. ročník Mezinárodního hudebního festivalu. Na pěti místech města zazní 17 koncertů různých žánrů: od klasické hudby, přes jazz, etnickou hudbu až po muzikál. Největší hvězdou bude tenorista Jonas Kaufmann, který se představí na zahajovacím galakoncertu. Festival také nabídne program k Roku české hudby. Zazní Smetanova Má vlast, Collegium 1704 vzdá hold v Barokním divadle skladateli Janu Dismasi Zelenkovi a diváci uslyší také Poctu Antonínu Dvořákovi.

K TÉMATU:

Hudba i gastronomie

O vybočení z klasické hudby se postará například Vojtěch Dyk s B-Side Bandem, kteří budou jedněmi z hostů hudebně-gastronomického národního večera, který se již stal tradicí festivalu. Kromě hudby pak budou připraveny i kulinářské speciality české kuchyně. Netradiční pojeti „klasiky“ zase obstará 12 hudebníků z The Classical Music Maniacs. Ti zahrají skladby od Johanna Sebastiana Bacha s prvky jazzu a latinskoamerických rytmů.

Autor: