Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Francii patří Bonjour léto s Českou televizí. Ale Chalupáři budou taky

Kultura

  11:52
Téma Francie se prolne všemi letními programy České televize. Připraveny jsou přímé přenosy olympijských her z Paříže, kultovní francouzské filmy a seriály či dokumenty a cestopisy. Projekt Bonjour léto s Českou televizí začíná 24. června.

Josef Vinklář, Jiří Schmitzer, Jana Hlaváčová a Jiří Sovák v seriálu Chalupáři (1975) foto: © Česká televize

Revoluční pojetí tematicky sjednoceného obsahu všech kanálů shrnul ředitel ČT Jan Souček: „Bonjour léto nabídne něco úplně jiného, než na co byli diváci dosud zvyklí. Vrcholem budou samozřejmě olympijské hry, ale Francie se prolne celým programem. Hlas kampani propůjčila herečka Chantal Poullain.“

Letní schéma ČT1 oživí tři premiérové seriály, Komisařka Florence, Bardotová a Angličanka. Chybět však nebudou ani české seriály Svět pod hlavou, MOST!, Neviditelní a již od 16. června tradiční Chalupáři, repríz se dočkají pohádky.

Národní klenoty i známé osobnosti Francie se představí na ČT2; třeba středy budou patřit dokumentům o Paříži, francouzských pamětihodnostech, jídle a cestování.

Klasické francouzské filmy pak připomenou herce Jeana Maraise, Louise de Funèse či Pierra Richarda, přibudou rovněž portréty hvězd od Belmonda přes Delona po Gabina.

ČT art ukáže poklady zámku ve Versailles a pozve živě na koncert pod Eiffelovou věží. Kromě francouzských motivů pak o prázdninách zve na úterní muzikály, na středy se Cirque du Soleil nebo na operetní neděle.

Pro děti chystá ČT Déčko léto s francouzskými seriály Idefix a smečka nepoddajných nebo Byl jednou jeden život. V několika pořadech připomene olympijské myšlenky se sportovní tematikou.

A samozřejmě, úplným vrcholem francouzského léta v ČT budou přenosy z Olympijských her.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!