Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dan Bárta na koncertě v Divadle Archa představí klip Maratonika

Kultura

  10:05
Zpěvák Dan Bárta dnes na koncertě v pražském Divadle Archa představí nový klip k titulní písni své poslední desky Maratonika. Vznikl na počest patnáctileté spolupráce Bárty a skupiny Illustratosphere. Hudebníci své dlouholeté soužití oslavují řadou koncertů na podzimním turné s názvem První fiftýn. Česká část turné odstartovala 24. listopadu v Kulturním domě Plzeňka v Berouně, poslední koncert odehrají 19. prosince v Karlových Varech.

Dan Bárta foto: Reprofoto

„Měli jsme jenom chuť dát zaznít muzice, která v nás byla. Věděli jsme, že budoucnost záleží na náhodě, štěstí a posluchačích. A my tomu můžeme jít jenom naproti tím, že se budeme ze všech sil snažit být co nejkrásnější a nejpravdivější,“ řekl ČTK Bárta.

Kapela hraje vedle Bárty v sestavě Filip Jelínek (klávesy a aranžmá), Robert Balzar (kontrabas a basa), Míra Chyška (kytara) a Jiří Slavíček (bicí). „Míra Chyška odešel a přišel, odešli pianista Stanislav Mácha a kytarista Jaroslav Friedl. V takhle výsostně hráčském tělese je každá změna znát. Příchodem nového hráče se vždy promění zvuk i výraz,“ podotkl Bárta.

Illustratosphere nefungují jako běžné kapely, protože jejími členy jsou osobnosti s dalšími aktivitami. Sólovou kariéru Bárta zahájil v roce 2000 albem Illustratosphere. Předtím působil v rockové kapele Alice a příležitostně koncertuje se skupinou J.A.R. Kromě toho Bárta zpíval v projektu Romana Holého Sexy Dancers. Prosadil se i na divadelní a filmové scéně.

„Máme za sebou první fiftýn a hra pokračuje. Teď jde o to tam prásknout tu třicítku. Děláme na tom, abychom vydali desku v roce 2017, příští rok album naskládáme a natočíme, abychom v 2017 zasmečovali,“ dodal v tenisové terminologii Bárta.

Autor:

Voňavé a čisté oblečení? Vyzkoušejte dezinfekci od Sanytolu
Voňavé a čisté oblečení? Vyzkoušejte dezinfekci od Sanytolu

Sanytol je jedničkou u přípravků do kuchyně i koupelen, znáte ale dezinfekci na prádlo? Že ne? Zapojte se s námi do testování a vyzkoušejte novinku...