Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kultura

Dan Brown nebo Jane Goodallová .Virtuální fórum Meltingpot láká na více než sto řečníků

Spisovatel Dan Brown v Praze (18. září 2018) foto: Richard Klíčník, Argo

Oblíbené fórum Meltingpot letos probíhá v online prostředí. Zdarma od čtvrtého do sedmého listopadu nabídne pohledy na život, civilizaci a současně dění od velmi zvučných jmen. Akci je možné sledovat po registraci na www.ColoursUniverse.cz.
  12:15

„Velmi nám chyběla možnost uspořádat živé Meltingpot fórum jako součást Colours of Ostrava. Uvědomili jsme si, že nám online prostředí umožňuje propojení hostů, jaké by bylo u normální akce nemožné. Rozhodli jsme se propojit nejen naše hvězdy minulých ročníků, ale také najít mnoho nových, které nám mají co říci,” vysvětluje Zlata Holušová, ředitelka Colours of Ostrava a kurátorka fóra Meltingpot.

Pastor, řečník, komik a manželský poradce Mark Gungor. Fórum Meltingpot 2019.
Jane Goodallová

„Zaměřili jsme se na to, co cítíme, že je nejdůležitější - regenerace civilizace. Chceme hledat recepty, jak celou situaci zvládat lépe, jak se inspirovat a jak najít nové podnětné myšlenky pro každého z nás,” dodává.

Pozvání přijali například spisovatelé Dan Brown, Tuvia Tenebom, Laurent Binet nebo Orhan Pamuk. Dále promluví třeba legenda v oblasti práv zvířat a životního prostředí Jane Goodall, futuristický mnich Bruno Marion, pastor a komik Mark Gungor, historik Igor Lukeš  nebo ekonom Tomáš Sedláček. Kompletní seznam účastníků je na webových stránkách akce. 

„Diváci by měli být okouzleni moudrostí mnohých, inspirováni myšlenkami s jedinečnostmi a nabití energií z virtuálního setkávání. Chceme vytvořit virtuální svět, kterým přiblížíme myšlenky, které byste jinak nenašli, osobní cesty, které můžete následovat, svět, který nás velmi bavilo tvořit,” uzavírá Zlata Holušová.

Virtuální fórum bude v průběhu live streamu od 4. do 7. listopadu přístupné zdarma, po jeho skončení budou všechny debaty dostupné v archivu za poplatek 199 Kč. Pro držitele vstupenek na festival Colours of Ostrava zůstane i archiv přístupný zdarma. Pro návštěvu fóra, tedy přístup k live streamu, je třeba se registrovat předem na www.ColoursUniverse.cz.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat