Středa 18. května 2022, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dan Brown v Praze. Převezme cenu za nejprodávanější knihu desetiletí

Kultura

  10:30
PRAHA - Slavný americký spisovatel dnes v Praze osobně převezme cenu knihkupectví Palác knih Luxor za nejprodávanější knihu desetiletí, kterou je Šifra mistra Leonarda/Da Vinciho kód. Předání ceny za více než 100.000 prodaných výtisků knihy se uskuteční večer na Nové scéně Národního divadla v rámci galavečera projektu LiStOVáNí Brownovým posledním bestsellerem Inferno.

Americký spisovatel Dan Brown. foto: Richard KlíčníkReprofoto

Odpoledne se Dan Brown ještě setká s novináři ve velkém sále pražské Novoměstské radnice. Autor stráví v Praze několik dní, jeho další program je ryze soukromý.

Dan Brown je autorem šesti románů - Digitální pevnost, Pavučina lží, Andělé a démoni, Šifra mistra Leonarda, Ztracený symbol a Inferno - a prodal po celém světě více než 200 milionů knih přeložených do 52 jazyků. Všechny tituly v Česku vydalo nakladatelství Argo.

ČTĚTE TAKÉ

Ve svém nejnovějším thrilleru Inferno opět Dan Brown mistrovsky mísí historii, umění, šifry a symboly. Proslulý harvardský symbologista Robert Langdon se tentokrát ocitá v samotném srdci Itálie, aby pomohl vyřešit záhadu, jež je pozoruhodně propojena s jedním z největších literárních děl všech dob - Dantovým Peklem. Při svém tajuplném poslání se Langdon musí střetnout s neznámým, hrůzu nahánějícím protivníkem. Jediná vodítka mu v jeho pátrání nabízí jenom Dantova temná epická báseň - a čas přitom neúprosně pádí. Po jeho uplynutí má dojít ke katastrofě, která navždy změní celý svět.

Americký spisovatel Dan Brown.

Brown je synem středoškolského profesora matematiky a hudebnice. Vystudoval elitní internátní střední školu Phillips Exeter Academy, kde jeho otec učil, a roku 1986 absolvoval vysokou školu Amherst College. Nějakou dobu učil angličtinu na Phillips Exeter Academy, než se stal spisovatelem na plný úvazek. Tvorba Dana Browna se pohybuje na hraně mezi fikcí a skutečností. Hrdinou jeho posledních knih, které byly s úspěchem zfilmovány, je harvardský profesor Robert Langdon.

LiStOVáNí Brownovým Infernem za účasti autora začíná na Nové scéně Národního divadla ve 20:00. Po čtení bude následovat beseda se spisovatelem.

Scénická čtení z cyklu LiStOVáNí, už bez Dana Browna, mohou bude pokračovat formou turné po dalších českých městech - program najdete na www.listovani.cz.

Autoři: ,

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...