Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

David Koller přidává pražské koncerty

Kultura

  16:00
PRAHA - Jeden z nejuznávanějších současných muzikantů vyrazil na akustické turné po moravských a českých divadlech.

David Koller foto: MAFRA - Ota Bartovský

Původně deset plánovaných vystoupení se pro velký zájem fanoušků rozrostlo ještě o dva další pražské termíny. Druhý přidaný koncert na 25. března byl opět okamžitě vyprodán, a proto David Koller vystoupí v Praze i potřetí, a to 29. dubna v Divadle Hybernia od 20 hodin.

Také v ostatních městech zbývají na Kollerův akustický recitál poslední volná místa. Koncerty slibují nečekaný zážitek, skladby zní ve speciálních úpravách a nechybí ani improvizace. Program se opírá o album Kollerband Unplugged, na koncertech ale mají své místo i skladby ze sólových alb a ty, které vznikly během Kollerova působení v ostatních kapelách.

Co zbývá z Unplugged Tour

25.03. Praha (Divadlo Hybernia)

30.03. České Budějovice (ArtIGY centrum)

05.04. Hranice na Moravě (Divadlo Stará Střelnice)

06.04. Klatovy (Kulturní dům)

24.04. Olomouc (Kino Metropol)

25.04. Plzeň (Velké synagoga)

27.04. Tábor (Hotel Palcát)

29.04. Praha (Divadlo Hybernia)

Na podiu muzikanti střídají dvoje bicí, sedmero kytar a klavír. „Hrajeme spolu v kapele 8 let ve stejné sestavě, rádi zkoušíme nové věci a akustické turné pro nás bylo výzvou, takový splněný sen. V kapele je to samý jazzman, tak konečně dostávají  prostor,“ podotýká zpěvák.

Čundrshow

Do zajímavého koncertního projektu se David Koller pustil už v loňském roce, kdy vystoupil na několika koncertech ve sportovních halách s Agon Orchestra, což vzbudilo u fanoušků velký ohlas. Úpravy skladeb pro letošní “čundráckou show”, jak akustické koncerty nazývá sám interpret, jsou ale ještě radikálnější.

Na jarní akustické turné od Ostravy po Tábor vyrazil zpěvák, bubeník a kytarista s doprovodnou kapelou ve složení Tomáš Marek a Adam Koller (oba bicí a percussion), Michal Pelant (kytara, zpěv), Michal Nejtek (piano) a Marek Minárik (akustická basa).

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat