Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

DiCaprio hraje v novém Tarantinově filmu otrokáře

Kultura

  10:30
CANNES - Producent Harvey Weinstein představil na filmovém festivalu v Cannes ukázky z nového filmu Quentina Tarantina Django Unchained.

Herec Leonardo DiCaprio a režisér Quentin Tarantino foto: Reuters

Leonardo DiCaprio jako otrokář a Jamie Foxx jako osvobozený otrok jsou mezi hvězdami nového filmu Quentina Tarantina, jehož ukázky mohli vidět novináři na filmovém festivalu v Cannes.

"Ukázky vypadají dobře - jak také jinak -, ale nedá se z nich poznat, jaký ten film doopravdy bude," poznamenává reportér britského deníku The Guardian. Ze zhlédnutých sekvencí lze podle něj vydedukovat jen základ příběhu a také to, že ani tentokrát nebude Tarantino šetřit vypjatými momenty a extrémním filmovým násilím.

Tým filmu Django Unchained: Leonardo DiCaprio, Kerry Washingtonová, Quentin Tarrantino, Jamie Foxx a Christoph Waltz

Snímek Django Unchained vypráví příběh otroctví a pomsty na starém americkém Jihu. Ústřední postavou je svérázný potulný zubař (ztvárnil ho rakouský herec Christoph Waltz), který touto svou činností pouze kryje svou hlavní profesi - je totiž lovec lidí a zabiják. Na svých cestách osvobodí černého otroka Djanga (Jamie Foxx) a spolu s ním si vyřizuje účty se svými protihráči. Mezi nimi je i nadutý otrokář v podání Leonarda DiCapria. Ve snímku dále hrají Samuel L. Jackson či Kurt Russell. 

Hudební složku promítnutých ukázek tvořily nahrávky Johnnyho Cashe a Jamese Browna. Snímek Django Unchained by se měl v kinech objevit na konci tohoto roku.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mohlo by vás zajímat