Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Díaz a Kintera zabrali. Do Japonska putuje 300 tisíc korun

Kultura

  15:19
PRAHA - Aukce, která se v úterý večer konala na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové ve prospěch Japonska, přinesla své ovoce. Dražba nakonec vynesla 335 tisíc korun, nejvýše se vyšplhal obraz od Federica Díaze.

Dobročinná aukce Art Helps foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

K prodeji se nabízelo zhruba sto děl a objektů: šperky Evy Eisler, karafy Jiřího Pelcla, skleněná váza Ronyho Plesla, objekt Krištofa Kintery, kresby Kurta Gebauera nebo předměty z módní dílny návrhářky Liběny Rochové.

Vyvolávací cena byla většinou nižší, než bývá zvykem. "Zájem ze strany veřejnosti byl obrovský, sál galerie VŠUP byl naprosto zaplněný. Nejvyšší vydražená částka - 110 tisíc korun - byla přiklepnuta obrazu Federica Díaze s názvem Resonance, který se nabízel původně za 69 tisíc," popisuje úterní večer tisková mluvčí školy Veronika Pacíková.

Aukci inicioval japonský student sklářství

Aukci inicioval jeden ze studentů školy, který pochází z japonského Sendaie. "Přišel s nápadem, že bychom mohli uspořádat aukci, které by se účastnili všichni pedagogové i studenti," upřesňuje Pacíková. Právě díla profesorů patřila mezi ty nejúspěšnější.

Získané peníze poputují k Česko-japonské společnosti, která se v pomoci zemětřesením postiženému Japonsku výrazně angažuje.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNIK ZAKÁZEK (35-45.000 KČ)

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč