Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

DiCaprio se chystá na svou nejtemnější roli. U Scorseseho si zahraje vraha

Kultura

  16:00
Zatím nepojmenovaný film, který bude adaptací knihy Devil in the White City, přivede na plátno chicagského sériového vraha Henryho Howarda Holmese, který na sklonku 19. století zavraždil podle odhadů až 200 lidí. Film bude šestým společným projektem Leonarda DiCapria a režiséra Martina Scorseseho, kteří se naposledy setkali při natáčení úspěšného snímku Vlk z Wall Street.

Leonardo DiCaprio a Martin Scorsese v roce 2010, kdy natáčeli Prokletý ostrov. foto: ČTK

Román Erika Larsona vyšel v roce 2003 a v roce 2010 zakoupil DiCaprio práva na jeho zfilmování. S Martinem Scorsesem spolupracoval na filmech Gangy v New Yorku (2002), Letec (2004), Skrytá identita (2006), Proklatý ostrov (2010) a Vlk z Wall Street (2013).

Scénář k filmu o masovém vrahovi nechal DiCaprio zpracovat scenáristovi Billymu Rayovi, který má za sebou například filmy Kapitán Philips, Hunger Games, Tajemný let, Hartova válka a další.

H. H. Holmes byl lékárník a hoteliér, který v druhé polovině 19. století zavraždil desítky lidí. Sám se přiznal k 27 obětem, podle odhadů jich ale bylo až 200. Byly to převážně mladé svobodné ženy, které Holmes nalákal do svého „vraždícího hradu“ v Chicagu a tam je připravil o život. Jeho hotel obsahoval plynovou komoru, krematorium i pitevní stůl. Podle knihy Erika Larsona byl Holmes už od studií fascinován těly a kostrami. Jeho kořistí byli zaměstnanci, milenky i hoteloví hosté, které často nechával zplynovat ve zvukotěsných pokojích a pak je tajnou skluzavkou převezl do přízemí, kde měl několik boxů s kyselinou. Své oběti s oblibou pitval a zbytky těl prodával na vědecké účely.

O film podle časopisu Deadline bojovalo několik hollywoodských studií, nakonec se bude točit v produkci Paramountu. Scénář Billyho Raye vychází z ústředního motivu vztahu Holmese a jeho obchodního partnera, který byl architektem Světové výstavy konané v Chicagu v roce 1983.

Autor:

AURES Holdings a.s.
NÁKUPČÍ AUTOMOBILŮ - OLOMOUC (A12493)

AURES Holdings a.s.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 60 000 Kč