Pátek 2. června 2023, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Disney zase cenzuruje filmy. Tentokrát zadek z romantické komedie Žbluňk! s Tomem Hanksem

Kultura

  18:00
NEW YORK - Společnost Disney pokračuje ve svém poměrně nelogickém cenzurování filmů na službě Disney+. Nejnovější obětí je romantická komedie Žbluňk! (1984) režiséra Rona Howarda. Digitální vlasy, které nově zakrývají odhalené pozadí herečky Daryl Hannahové, navíc působí odfláknutě.

Romantický snímek Žbluňk! (1984). Režie: Ron Howard. foto: Warner Bros./Disney

Společnost Disney nemá problém s násilím v sáze Star Wars nebo useknutím hlavy ve filmu Avengers: Endgame. Nevinně zobrazené nahé pozadí je ale očividně problém. 

Romantický snímek Žbluňk! (1984). Režie: Ron Howard.
Romantický snímek Žbluňk! (1984). Režie: Ron Howard.

Disney

V jedné scéně mořská panna Madison obejme svého vysněného Allena a odcupitá si to zpět do vody. Je přitom nahá a ačkoliv toho opravdu není mnoho vidět, snímek byl pro službu Disney+ upraven tak, aby i to málo zakrývaly digitální vlasy. 

Výsledný efekt je nepovedený. Z úpravy je jasně poznat, jak byla dělaná „na koleni“. Počítačem vytvořené vlasy působí nepřirozeně a na první pohled odfláknutě. Posuďte sami: 

Chutnější voda: Přihlaste se do testování filtračních konvic
Chutnější voda: Přihlaste se do testování filtračních konvic

Kupujete domů balenou vodu? Chutnou kohoutkovou vodu si můžete dopřát každý den díky filtrační konvici. Nejste si nákupem jistí? Pak se přihlaste...