Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Divadlobraní nabídne Národní se slevou

Kultura

  15:40
PRAHA - Národní divadlo (ND) chystá i letos akci Týdny divadlobraní, jež zájemcům nabídne zvýhodněné vstupenky na všechna zářijová divadelní, operní a baletní představení. A to včetně těch, která jsou jindy zcela vyprodaná. Diváci tak budou moci zhlédnout například i slavnou operu La Traviata, činoherní inscenaci Zkrocení zlé ženy či baletní vystoupení Svěcení jara. Vstupenky bude navíc možné zakoupit za téměř polovinu běžné ceny. Akce potrvá od čtvrtka 25. srpna do 8. září.

Česká scénografie - Elfriede Jelinek: Co se stalo, když Nora opustila manžela (Národní divadlo v Praze), režie Michal Dočekal, scéna Martin Chocholoušek foto: NDReprofoto

"Nabídka se týká všech scén ND včetně Stavovského divadla. Nicméně neplatí na představení hostujících souborů a Laterny magiky. Jinak si ale zájemci mohou vybrat kterékoliv libovolné zářijové představení, " řekl za ND Ondřej Palouš. Týdny divadlobraní ND pořádalo poprvé loni a podle ředitele ND Ondřeje Černého se setkaly s velkým zájmem veřejnosti. ´

Nedostupná představení

"Kromě výrazných slev hraje roli i fakt, že se diváci dostanou i na představení, která jsou jinak na dlouho dopředu beznadějně vyprodaná," uvedl Černý. Naráží tak na fakt, že většina lístků na oblíbená vystoupení jde během sezony do rukou abonentů, tedy předplatitelů. "Ti ale začínají lístky kupovat až koncem září, začátkem října, takže první poprázdninový měsíc je opravdu jednou z mála šancí, jak vidět prestižní kusy repertoárů ND, navíc se 40procentní slevou," doplnil Palouš.

V září ND uvádí například činoherní inscenaci shakespearovské klasiky Zkrocení zlé ženy, hru Racek od Antona Pavloviče Čechova, kterou pro scénu Stavovského divadla zpracoval Michal Dočekal. V melancholické a tragikomické hře o lásce a samotě exceluje například herečka Taťjana Medvecká nebo František Němec.

Pozor, žádné rezervace

Během následujících dvou týdnů bude možné zakoupit také lístky na Kupce benátského, Konec masopustu, na hru Být či nebýt, slavné opery La traviata, Nápoj lásky, Prodanou nevěstu, Verdiho Aidu nebo na baletní představení Baletománie či Svěcení jara, jež připravil umělecký šéf baletu ND Petr Zuska.

"Vstupenky na všechna zářijová představení lze zakoupit pouze v pokladnách Národního divadla - v ulici Ostrovní 1 a v Kolowratském paláci na Ovocném trhu," upozorňuje Palouš s tím, že zvýhodněné vstupenky není možné rezervovat. Nabídka navíc platí jen do naplnění kapacity jednotlivých scén.

Více informací o akci a programu ND na www.narodni-divadlo.cz.

Autor:

Vyhrajte na SEBAstiana kosmetický balíček od SEBAmedu pro vaše miminko
Vyhrajte na SEBAstiana kosmetický balíček od SEBAmedu pro vaše miminko

20. ledna, den, kdy má svátek Sebastián. Krásné a nepříliš časté chlapecké jméno, nad kterým možná maminky dlouze přemýšlely. Nebo padlo na první...