Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dny evropského filmu pokračují v Brně

Kultura

  14:00
PRAHA - Po skončení pražské části se přehlídka přesouvá do Brna, její ozvěny se uskuteční v Ostravě, Boskovicích, Uherském Hradišti, Jablonci nad Nisou a Veselí nad Moravou.

Dýchat, režijní debut rakouského herce Karla Markovicse foto: Reprofoto

Dny evropského filmu zahájilo 12. dubna v Praze dánské historické drama Královská aféra. Projekt vznikl v české a švédské koprodukci a natáčel se převážně v Česku. Na Berlinale získal dva Stříbrné medvědy: za scénář a nejlepšího herce pro Mikkela Boe Fölsgaarda, který ztvárnil pološíleného Kristiána VII. Zahajovací projekce se v Praze osobně zúčastnil.

Procitnutí zřízence pohřební služby

Prvními projekcemi brněnských Dnů evropského filmu budou v pátek 20. dubna filmy Dýchat a Off Beat. Snímek Dýchat je režijním a scénáristickým debutem rakouského herce Karla Markovicse, známého třeba ze seriálů Komisař Rex nebo Stockinger. Vypráví o mladíkovi propuštěném na podmínku z vězení. Jedinou práci, na kterou jako propuštěný trestanec dosáhne, je zřízenec v pohřební službě. Paradoxně mu právě práce se smrtí ukáže cestu zpátky do života.

Off Beat je film o rapu a hip-hopové scéně ve Švýcarsku: Lukas, který se snaží prorazit na hip-hopové scéně, vede tak trochu dvojí život. Se svým přítelem Mischou má nejen utajený milenecký poměr, ale také rozsáhlou pěstírnu marihuany.  

Italsky snadno a rychle se signorou Enricou

Italsky snadno a rychle se signorou Enricou

V brněnském kině Art mohou diváci dále vidět například v sobotu večer tureckou romantickou komedii Italsky snadno a rychle se signorou Enricou, v níž si zahrála Claudia Cardinalová. Film je uváděn v sekci K věci věnované Evropskému roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!