Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Do Slaného se o víkendu sjedou špičkoví jazzmeni

Kultura

  19:00
SLANÝ - Špičkoví jazzoví hudebníci ze všech koutů světa dorazí o víkendu do Slaného na nejstarší jazzový festival svého druhu v ČR, Slánské jazzové dny. Hlavními hvězdami budou Ulf Wakenius, Melanie Scholtz nebo Larry Garner se svým bandem.

Larry Garner. foto: Jazz Club Slaný

Ulf Wakenius je bývalý dlouholetý spoluhráč Oscara Petersona, ve Slaném vystoupí společně se slovenským A.M.C. Triem. Z Jihoafrické republiky pochází zpěvačka Melanie Scholtz, která vystoupí v sobotu, nebude chybět ani americký bluesman Larry Garner a jeho band.

Z tuzemských kapel zahraje trio Emila Viklického, A.S.P.M. pianisty a zpěváka Jana Spáleného, vokální skupinu The Swings a Elena Sonnenshine, jednu z nejlepších  českých jazzových zpěvaček. Nastupující jazzová generace bude zastoupena soubory Los Rumberos En Grande, tedy afro - kubánskými rytmy v big bandovém obsazení a progresivním combem The Points. Koncerty bude jako tradičně provázet Ondřej Konrád.

“Slánské jazzové dny letos oslaví své pětačtyřicáté jubileum, hlavní program tak bude rozšířen o další doprovodné akce v čele s fotografickou výstavou v městské knihovně,“ uvedl jeden z pořadatelů festivalu Jan Čečrdle. Chybět podle něj nebudou ani jam sessions a tradiční výstava při hlavním koncertu, na které bude své práce vystavovat nekonvenční sochař Petr Štech aka Next Art ze spolku RGB andrtáles. Jazzový maraton bude ukončen nedělním koncertem mladých slánských kapel Rastafidli Orkestra a Bladder Stones.

Akce se koná od 18. do 20. listopadu, vstupenka na hlavní večery v hotelu Grand stojí 300 Kč.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!