Neděle 24. října 2021, svátek má Nina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Do Dvorany slávy v anketě TýTý vstoupil Brzobohatý

Kultura

  21:33aktualizováno  23:01
PRAHA - Při slavnostním vyhlášení 21.ročníku ankety populárních osobností televizní obrazovky Týtý ocenění převzal Radoslav Brzobohatý. Nejlepším zpěvákem se opět stal Michal David, který už loni předstihl dlouholetého vítěze Karla Gotta. Osobností zábavy se letos překvapivě stal herec a bavič Ondřej Sokol.

Kytici Radoslavu Brzobohatému předala Tereza Kostková. foto: ČTK

Nejlepší zpěvačkou letos zvolili diváci Lucii Bílou. V kategorii osobnost televizního zpravodajství zvítězila Lucie Borhyová. Cenu za nepřítomnou moderátorku převzal její kolega z televize Nova Karel Voříšek, který byl ve stejné kategorii také nominován. Úspěšná tenistka Petra Kvitová předala ocenění nejlepšímu sportovnímu moderátorovi Vojtěchu Bernatskému z České televize.

ČTĚTE TAKÉ:


Vítězi hereckých kategorií se už poněkolikáté stali herci ze seriálu televize Nova Ulice Rudolf Hrušínský a Hana Maciuchová.

Vrásky z lásky. Radoslav Brzobohatý jako bývalý učitel Ota a Jiřina Bohdalová jako kdysi slavná herečka Jeanne deFuro

Na cestě. Radoslav Brzobohatý jako bývalý učitel Ota a Jiřina Bohdalová jako kdysi slavná herečka Jeanne deFuro.

Devětasedmdesátiletý Brzobohatý zazářil naposledy na filmovém plátně v novém snímku režiséra Jiřího Stracha Vrásky z lásky, který tento týden vstoupil do kin. V hořké komedii hraje po boku herecké kolegyně Jiřiny Bohdalové, která mu dnes cenu TýTý předala. Oba známí herci mají na kontě řadu společných snímků, ovšem naposled se před filmovou kamerou objevili v roce 1970 v mrazivém dramatu režiséra Karla Kachyni Ucho, který pak dvě desetiletí ležel v trezoru.

V současnosti mohou televizní diváci Brzobohatého herce vidět pravidelně v retro seriálu České televize Vyprávěj, který se stal absolutním vítězem loňské ankety TýTý.

"Rád bych poděkoval těm, kteří mi celý život dávali šance. Jsou důležité a díky mému životnímu štěstí jich bylo poměrně dost a kupodivu občas i nějaká vyšla," řekl Brzobohatý.

Podle Veroniky Freimanové, která hraje v seriálu Vyprávěj, se jen těžko dalo předem odhadnout, zda bude divácký úspěch tak velký. "Řídím se svým vnitřním čuchometrem a něco mi říkalo, že to bude stát za to. Byl to první retroseriál a navíc původní. Všichni, ať už rádi či neradi, se zasvěceně ohlédneme. Všichni si pamatujeme, jak vypadaly flašky od píva, kde jsme stáli v těch důležitých okamžicích. Baví mě v tom pořadu stárnout - na to se těším," řekla herečka.

V minulých letech do televizní Dvorany slávy vkročili třeba scenáristé Gustav Oplustil a Jiří Hubač, režiséři Ivo Paukert a František Filip, moderátoři a autoři pořadů Karel Pech a Vladimír Dvořák a herci Miroslav Horníček, Štěpánka Haničincová a Stella Zázvorková a Jiřina Bohdalová, ilustrátor Zdeněk Smetana.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Absolutním vítězem televizní ankety TýTý 2011 se stal zábavný pořad Partička televize Prima, který od diváků získal nejvyšší počet hlasů. Tvůrci Partičky dnes získali také cenu za nejlepší pořad. Vítězství v kategorii seriál roku obhájil seriál Vyprávěj, který se loni stal i absolutním vítězem ankety. Objevem roku je písničkář Tomáš Klus, který v březnu při vyhlášení cen Anděl 2011 získal tři vítězné sošky.

Známé zakřivené zrcadlo Kurta Gebauera si převzal moderátor ČT Václav Moravec, kterého hlasující počtvrté zvolili osobností publicistiky.

Autoři: ,

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat