Sobota 28. května 2022, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Doktor Martin byl odsunut na vedlejší kolej. Nový seriál se zaměří na strážmistra Topinku

Kultura

  17:00
PROSTĚJOV - I na vesnici se daří zločinu. Své o tom ví i strážmistr Tomáš Topinka (Robert Mikluš). Úřaduje v beskydském Protějově a žádný případ není dost malý (nebo ztřeštěný) aby mu nevěnoval svou pozornost. Volné pokračování seriálu Doktor Martin bude mít vesnickou detektivní zápletku.

Policista Tomáš Topinka (Robert Mikluš). Snímek Doktor Martin: Záhada v Beskydech (2018). Režie: Petr Zahrádka. foto: BONTONFLIM

Topinka si nově stačí najít i partnerku. Tou je pošťačka Lucie (Jenovéfa Boková). Jedním z pilířů seriálu budou ale i neshody při práci. „Tomáš se na mnoha případech střetne se slovenským kolegou, policistou Ostrým, kterého hraje Marek Geišberg. V něčem jsou si podobní, ale Ostrý je o něco dospělejší a je trochu militantní. Jejich spolupráce je střet dvou světů,“ říká Robert Mikluš, představitel hlavní role. Doktor Martin (Miroslav Donutil) musí uvolnit místo novému hrdinovi, ačkoliv se v seriálu také objeví. 

Miroslav Donutil jako Doktor Martin
Martin Elinger (Miroslav Donutil) odpočívá. Snímek Doktor Martin: Záhada v...

„Topinka dělá takové koniny, nad kterými zůstává rozum stát, ale je třeba uznat, že se opravdu snaží z čistého srdce. Navíc moje postava se docela příjemně seznámí s jeho matkou,“ popisuje Jiří Bartoška, v novém seriálu zkušený šéf ostravské kriminálky. 

„Postava svérázného strážmistra Topinky byla jednou z našich nejoblíbenějších v Doktoru Martinovi, a tak nás napadlo napsat původní scénáře s detektivními zápletkami, které by řešil právě Robert Mikluš v roli Tomáše Topinky,“ prozrazuje scenárista Štefan Titka.

Hra o trůny: konce se dožijí jen zrádci. Vědci zkoumali seriál na základě úmrtí postav

Vedle představitele Topinky, Roberta Mikluše, se v seriálu objeví i postavy divákům známé už z Doktora Martina – Miroslav Donutil, Gabriela Marcinková, nebo Norbert Lichý, ale také nové postavy v podání Jiřího Bartošky, Veroniky Freimanové, nebo Jenovéfy Bokové.

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten
Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten

Plavková sezona pomalu klepe na dveře a my pro vás máme speciální soutěž o zeštíhlující gely od přírodní značky bioten. Stačí se jen přihlásit.

Mohlo by vás zajímat