Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Drábek, Špinar, nebo Krejčí? Nový šéf činohry ND bude známý v sobotu

Kultura

  13:00
PRAHA - V uzavřeném výběrovém řízení vybere zítra odborná komise nového šéfa činohry Národního divadla. Zasedne odpoledne, seznámí se s projekty tří oslovených kandidátů, kteří osobně obhájí své představy. Posléze komise řediteli ND Janu Burianovi doporučí jednoho z nich k jmenování a ten nakonec rozhodne podle svého uvážení. Jméno nového šéfa bude zveřejněno živým vstupem do Událostí na ČT 1 mezi 19 a 20 hodinou.

Budova Národního divadla v Praze foto: ND

O post se uchází David Drábek, umělecký šéf Klicperova divadla v Hradci Králové, v Činohře Národního divadla v minulé sezoně režíroval Jedenácté přikázání, pro Laternu magiku aktuálně připravuje Podivuhodné cesty Julese Verna.

Daniel Špinar loni na první scéně uvedl Ze života hmyzu, Být či nebýt, Anglickou milenku. Od září 2014 je kmenovým režisérem činoherního souboru, včera měl ve Stavovském divadle premiéru jeho Othello.

ČTĚTE TAKÉ

Ivan Krejčí je umělecký šéf Komorní scény Aréna Ostrava, které se stalo Divadlem roku 2013 v prestižní anketě časopisu Svět a divadlo a obdrželo tak cenu Alfréda Radoka. Úspěchy slavil například s režií hry o Josefě Slánské S nadějí i bez ní či opery Anna Bolena.

Komise je složená ze členů Garanční rady Národního divadla , kterou tvoří Jiří Šesták, Stanislav Moša, Eva Kejkrtová Měřičková, Milan Uhde, Jan Hančil, Miroslav Krobot, Hana Burešová, zástupcem souboru je herečka Eva Salzmannová. Umělecký šéf povede soubor od divadelní sezony 2015/2016.

Autor:

Vyhrajte na SEBAstiana kosmetický balíček od SEBAmedu pro vaše miminko
Vyhrajte na SEBAstiana kosmetický balíček od SEBAmedu pro vaše miminko

20. ledna, den, kdy má svátek Sebastián. Krásné a nepříliš časté chlapecké jméno, nad kterým možná maminky dlouze přemýšlely. Nebo padlo na první...