Úterý 3. října 2023, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kultura

Druhá tráva natočila živý klip na chalupě Roberta Křesťana. Podívejte se

Robert Křesťan a Druhá tráva s Andělem (15. 4. 2023) foto: Jakub Stadler, MAFRA

Kapela Druhá tráva, která nedávno získala cenu Anděl za album Díl druhý, přichází s novým videoklipem ke skladbě Vlčí oči z tohoto alba. Od běžných hudebních klipů se liší hudební složkou. Tu skupina nahrála znovu a živě během filmování.
  10:00

Režie videa se ujala Linda Arbanová. Nahrávka Díl druhý, která nedávno dosáhla na zlatou desku za prodej, se aktuálně dočkala i vinylové edice. Dvoualbová verze obsahuje bonusové skladby, jež se nevešly na předchozí vinyl Díl první.

„Nápad s natáčením písně naživo se nám líbil hlavně kvůli autentičnosti. Je pro nás přirozenější hrát na nástroje a zpívat. Jsme muzikanti, ne herci,“ popisuje banjista Druhé trávy Luboš Malina. „Rádi bychom v něčem podobném pokračovali i v budoucnu,“ dodává.

Videoklip Vlčí oči vznikal na chalupě zpěváka Roberta Křesťana na Vysočině. „Muzikanti v podstatě nahráli dvě verze skladby, ze kterých vybrali tu, která se jim líbila víc. Delší dobu než samotné natáčení zabral výběr, protože se obě verze moc povedly,“ dodává manažer kapely David Němeček.

Poslední dvě alba Druhé trávy, Díl první i Díl druhý, vznikala pod producentským dohledem Eddieho Stevense, známého především spolupracemi s britskými tanečními kapelami, ale aktuálně také například s českou zpěvačkou Marií Puttnerovou na jejím nedávno vydaném sólovém debutu Lajla tov.

Stevensův experimentální přístup posunul svébytný akustický zvuk Druhé trávy do jiných kontextů. Obě nahrávky ocenila česká akademie populární hudby soškami Andělů. Nejbližší koncert Druhé trávy se odehraje 30. června v Praze na Letní scéně Musea Kampa.

Autor:

Voňavý balíček od Rituals: Zpříjemněte si podzim s vůní bílého čaje a lotosového květu
Voňavý balíček od Rituals: Zpříjemněte si podzim s vůní bílého čaje a lotosového květu

Do redakce nám přišel voňavý balíček plný novinek z kolekce Karma od Rituals. Novinky slibují komplexní hydrataci pokožky, jsou obohaceny o výtažky...