Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dvořákův festival nabídne 'cestovní pas'

Kultura

  15:30
LIBEREC - Propojením hudby a takzvaného Dvořákova cestovního pasu chtějí organizátoři ukázat zajímavá místa, kde se koncerty uskuteční.

Houslista Václav Hudeček foto: archiv LN - Hynek Glos

Na programy nabízející užší kontakt diváků s umělci se zaměří 57. ročník Dvořákova festivalu, který začíná v sobotu na zámku Sychrov. Koncerty různých žánrů odehrají v červnu ve dvou desítkách měst Libereckého, Královéhradeckého a Středočeského kraje.

Propojením hudby a takzvaného Dvořákova cestovního pasu chtějí organizátoři navíc ukázat zajímavá místa měst, kde se koncerty uskuteční. Dvořákův cestovní pas obsahuje kupony na zvýhodněné vstupy na zámek, do zoo, muzeí, galerií či na městské slavnosti.

Vystoupí Hudeček i Načeva

Festival nabídne klasickou hudbu i koncerty s nádechem jazzu, swingu, šansonu či rocku. Návštěvníci se mohou těšit i na literárně-hudební programy, ve kterých se představí známí herci, například Václav Postránecký, Taťjana Medvecká, Valérie Zawadská, Otakar Brousek nebo Alfred Strejček. Na festivalu vystoupí také světoznámí sólisté - Václav Hudeček, Ivan Ženatý, Jitka Hosprová či Aleš Bárta, Smetanovo trio, jazzové trio Vojtěcha Eckerta či Michal Pavlíček a Monika Načeva.

První ročník Dvořákova festivalu se konal v roce 1951. V některých pozdějších letech se z finančních důvodů nebo pro organizační potíže neuskutečnil, tradice ale nebyla nikdy přerušena. Rozpočet letošního ročníku je 1,4 milionu korun. Podílí se na něm města i kraje, kde se koncerty konají.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat