Pondělí 11. prosince 2023, svátek má Dana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kultura

Zemřel moderátor oblíbeného pořadu Tak neváhej a toč Eduard Hrubeš, bylo mu 84 let

Eduard Hrubeš. foto: Roman Čejka, Mafra

Ve věku 84 let zemřel Eduard Hrubeš, moderátor známého pořadu Tak neváhej a toč. Hrubeš byl také zpěvákem, skladatelem, hercem, režisérem či scénáristou. České televizi zprávu o jeho skonu potvrdila jeho dcera.
  12:51

Eduard Hrubeš vystudoval filmovou a televizní publicistiku na FAMU a v roce 1967 začal pracovat v Armádní redakci Československé televize. Za normalizace z televize odešel a místo natáčení dokumentů konferoval na koncertech orchestrů Václava Hybše a Ladislava Štaidla, KTO a Komety.

Od konce sedmdesátých let spolupracoval jako moderátor, režisér, scenárista a třetí trumpetista s kapelou Velkopopovická Kozlovka, kde se stal nakonec uměleckým šéfem.

Největší slávu zažil po pádu komunismu, kdy pracoval v ostravském televizním studiu a začal s moderováním zábavní show Tak neváhej a toč, která se vysílala v letech 1997-2007 a poté krátce na podzim 2010. Pořad byl složený z vtipných videí. 

Hrubeš uváděl i vzpomínková setkání v Kavárničce dříve narozených nebo psal scénáře k pořadu Marie Rottrové Dostaveníčko pod věží. 

Autor:

Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!
Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!

Užijte si s námi předvánoční čas a sledujte Adventní kalendář 2023. Každý den na vás čeká jeden originální dárek, kterým můžete udělat radost sobě...