Čtvrtek 27. ledna 2022, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Festival Popenec nabízí Jardu 'Traband' Svobodu i pohádkový les

Kultura

  7:00
ODLOCHOVICE - Na zámku v Odlochovicích nedaleko Votic proběhne o víkendu 1.-2. června osmý ročník pravidelné benefiční akce.

Karel Vepřek foto: karelveprek.ic.cz

Vícežánrový festival pořádaný na podporu Integračního centra sociálních služeb Odlochovice opět láká svým bohatým programem, zaměřeným převážně na rodiny s dětmi.

K hlavním tahákům letos patří skupiny Traband a Budoár staré dámy a v neposlední řadě i vystoupení písničkáře Jana Buriana. Značnou pozornost přitahuje i projekt Journeys To Fungalvaz, v němž se snoubí projekce krátkých animovaných filmů s hudebním doprovodem.

Pro děti bude připraven bohatý program, například pohádkový les, divadlo RazDva nebo výtvarné dílny. Možná přijde i kouzelník... Po celou dobu bude na festivalu k vidění výstava fotografií Martina Wágnera a grafik Vladimíra Vondrejse.

Nedělní procitnutí

V neděli proběhne řada zajímavých koncertů v zámecké kapli, přičemž je třeba upozornit na sólový projekt Jardy Svobody ze skupiny Traband.

V nedělním odpoledni budou mít diváci příležitost procitnout při koncertu Karla Vepřeka. Tímto vystoupením festival končí.

Vstupné je dobrovolné a celý výtěžek z festivalu je věnován ICSS. V minulých letech se za vybrané peníze nakoupilo vybavení do školy pro klienty, zahradní lavice a stoly. Také se zakoupil velký zahradní stan pro konání jarmarků.

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Mohlo by vás zajímat