Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Festival Spectaculare přiveze do Prahy elektroniku i tanec

Kultura

  6:00
PRAHA - Festival Spectaculare nabídne při svém prvním ročníku v Praze na konci ledna nejen přední jména současné elektronické a experimentální hudby, ale i dva soubory fyzického a tanečního divadla – Cie Mossoux-Bonté a české Tantehorse.

Belgický taneční soubor Cie Mossoux-Bonté foto: Reprofoto

Nový festival propojí elektronickou a experimentální hudbu, tanec, pohybové divadlo s multimédii, projekcemi nebo vizuálním uměním. Od 20. do 31. ledna představí během šesti večerů na Nové scéně Národního divadla, v Paláci Akropolis, Centru současného umění DOX a Studiu Hrdinů - Veletržním paláci zajímavá jména současné hudební scény, jakými jsou například Jon Hopkins, který spolupracoval s Coldplay či Brianem Enem, dále Nils Frahm, Fennesz, Hauschka či Samuli Kosminen.

V rámci Festivalu Spectaculare vystoupí také Jon Hopkins

V rámci Festivalu Spectaculare vystoupí také Jon Hopkins.

Přehlídku zahájí 20. ledna na Nové scéně Národního divadla belgický taneční soubor Cie Mossoux-Bonté s představením Les buveuses de café. Po tuzemských vystoupeních na festivalech Tanec Praha nebo Nultý bod přivážejí Mossoux-Bonté další pro ně charakteristické představení plné vizuální dokonalosti, hudební a taneční ekvilibristiky a jemného surreálna.

Fyzické divadlo doprovodí živá hudba

29. ledna se v prostoru Studia Hrdinů ve Veletržním paláci spojí český soubor fyzického divadla Tantehorse s německou dark-jazzovou formací Bohren & Der Club of Gore a nabídnou ojedinělou verzi nového představení Faith s živou hudbou. Po úspěchu s představením S/He is Nancy Joe, Herald Angel Award, Best of dance 2012 udělovaný deníkem Washington Post, se Miřenka Čechová pouští do dalšího existenciálního tématu s autentickými prvky.

V rámci festivalu pokřtí nové dvojalbum Worx and Reworx česká formace Clarinet Factory. Nabídku doplní projekce filmů v Biu Oko a workshopy. Festival Spectaculare pořádá Palác Akropolis a navazuje jím na koncertní sérii Music Infinity.

Autor: