Úterý 28. listopadu 2023, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Festivalový víkend: srpen začíná ve velkém stylu

Slovensko-cest

  12:00
První srpnový víkend nabízí řadu lokálních přehlídek, jejichž program není radno přehlížet. Protože i do malých měst občas přijíždějí zajímavá jména. Posuďte sami.

Dva: Bára a Jan Kratochvílovi foto: Jakub Růžička

Beseda u bigbítu (1. až 2. srpna, Tasov)
Lídři české alternativy a navrch několik zahraničních hostů, při jejichž koncertech se bude tančit. Z tohohle úspěšného receptu nevybočuje Beseda ani letos. Domácí skvadru čítající projekty DVA či U-Prag doplní polští diskotékoví bardi Kamp! a rakouští strůjci instrumentálního techna Elektro Guzzi.

Sedlfest (1. až 3. srpna, Sedlec)
Víkendovou cestu za jihomoravským vínem nebo cyklistickými trasami lze obohatit o kulturní zážitek. Kvalitním vinařským družstvem proslavená obec Sedlec nabízí příjemný festival s bigbeatem v podání FruFru, Květů či uskupení Ty Syčáci.

Brněnská kapela Květy

Natruc (2. srpna, Kolín)
Kmochův ostrov se během sobotního večera promění ve středobod domácího středního proudu. Nad vodami Labe zahrají své hity Wohnout, Sto zvířat nebo Mandrage.

Budyňský poutník (1. až 3. srpna, Budyně nad Ohří)
Areál vodního hradu v Budyni přivítá už dvacátý ročník akce, na níž přijíždějí všichni trampové ze severozápadních Čech. Pod večerním nebem je bude zahřívat Karel Dobeš či Taxmeni a sílu do žil dodá Wabi Daněk.

Štěrkovna (1. až 2. srpna, Hlučín)
Hudební přehlídka na březích hlučínského jezera letos slaví deset roků. Ze Slovenska přijedou DESmod a Horkýže Slíže, domácí mainstream dodá Mig 21 nebo mladou Lenny. No a k dobré náladě nesmí chybět Mňága a Žďorp.

Duo Fuck Buttons vystoupí v polských Katovicích

Zahraniční tip:

OFF Festival (1. až 3. srpna, Katovice)
Ať už pro tento víkend vybereme, kolik domácích festivalů chceme, všechny poměrně v klidu přebíjí katovický OFF. Kytary, elektronika, taneční hudba. Od všeho trochu a přitom ve velmí kvalitní koncentraci. Krátká ochutnávka z line-upu: The Notwist, Zeus, Holden, Black Lips, Le1F či Fuck Buttons.

Letní festivaly 2014 - přehled kulturních akcí na léto
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!