Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kultura

Festiwall nabídne workshop s Michalem Pavlíčkem i poctu Radimu Hladíkovi

Radim Hladík na festivalu Babí léto v Chebu (3. září 2016) foto: Martin Stolař, MAFRA

Největší český veletrh hudby a hudebních nástrojů Festiwall, který je zároveň třídenním hudebním festivalem s atraktivním line-upem, oznamuje finální program. Kromě koncertní pocty Radimu Hladíkovi nebo kapely Megaton Stars Band se v areálu Kytary.cz v pražských Modřanech představí od 9. do 11. září pestrý program plný koncertů, workshopů, výstav a seminářů.
  10:00

Z Velké Británie dorazí například kytarista Chris Buck a jeho aktuální kapela Cardinal Black, hlavní scénu opanuje fusion-jazz-metalová skupina Panzerballett s hostujícím bubeníkem Virgilem Donatim a milovníky kytarové hudby potěší jedna z nejrespektovanějších kytaristek současnosti Lari Basilio i její evropská souputnice Yasi Hofer.

Základním pilířem letošního koncertního programu Festiwallu bude Pocta Radimu Hladíkovi s kapelou Blue Effect, Matadors nebo big bandem Kyx Orchestra s řadou hostů. Atraktivní bude i soutěž o nejlepší hudební design, jež vyvrcholí koncertem Megaton Stars Band. Skvělou skupinu pod vedením kytaristy Karla Vošty doprovodí patnáct úžasných zpěváků a zpěvaček, které vystřihnou svoji poctu hitům známých interpretů a kapel.

Kytarista a YouTuber Chris Buck, který získal v roce 2019 ocenění „Nejlepší nový kytarista na světě“ přiveze svoji novou kapelu Cardinal Black, se kterou sbírá jeden úspěch za druhým. Poté, co v květnu 2021 vypustili debutový singl Tell Me How It Feels, trvalo necelých 24 hodin, než skladba sesadila Noela Gallaghera z prvního místa v iTunes Rock Singles Chart. O dva měsíce později to mělo být méně než 12 hodin, kdy se jejich EP vyšplhalo na první místo v žebříčku rockových alb iTunes i v žebříčku nejprodávanějších hitů Amazon Rock.

Legendární australský bubeník Virgil Donati je českému publiku známý i spoluprací na sólovém albu Michaela Kocába. Tentokrát do Prahy dorazí s německou fusion-jazz-metalová mašinou Panzerballett, která umně kombinuje hráčskou virtuozitu, sofistikovanou rytmiku, jazzové a zároveň kovově úderné riffy a harmonické postupy i promyšlenou práci s barvou zvuku.

Pořadatelé letos přidali do programu i ženské interpretky. Jednou z nich je nejrespektovanější kytaristka současnosti Lari Basilio a její evropská souputnice Yasi Hofer. „Brazilská kytaristka Lari Basilio je celosvětově uznávaná. Objevuje se vedle takových velikánů, jako jsou Steve Vai nebo Joe Satriani, který ji pozval jako první kytaristku na svůj festival G4 Experience,“ popisuje ředitel marketingu Kytary.cz Filip Černý a dodává, že Steve Vai pozval na společné hraní i její německou kolegyni Yasi Hofer, která do Prahy dorazí s posledním albem Freedom.

Program Festiwallu doplní stálice YouTube kanálu Kytary.cz #Kumšt a On Air s Pavlem Kučerou. Na seminářích se pak s diváky o své zkušenosti podělí přední čeští hudebníci jako Michal Pavlíček, Petr Ostrouchov, Beata Hlavenková nebo Lukáš Chromek.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!