Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kultura

Filmové premiéry: černobílé Nabarvené ptáče se postaví Zlatokopkám v pestrobarevných šatech

Snímek Nabarvené ptáče (2019). Režie: Václav Marhoul. foto: BIOSCOP

PRAHA - Druhý zářijový týden míří do českých kin pětice snímků. Drásavý snímek českého režiséra Václava Marhoula doplní filmová verze oblíbeného historického seriálu, odpověď na LEGO Příběh, tým striptérek vedený Jennifer Lopezovou a stylizovaný horor o jednom kusu oblečení.
  18:00

Nabarvené ptáče
ČR/Ukrajina/Slovensko, režie: Václav Marhoul

Židovští rodiče se snaží zachránit svého malého syna před transportem do koncentračního tábora. Pošlou ho k tetě na venkov, kamsi do odlehlého místa ve východní Evropě. Teta však umírá a chlapec zůstává sám. Vydává se na pouť zemí, která je zmítaná válkou. Během svého putování se setkává s tím nejhorším, co se v lidech skrývá. Naděje v mladém srdci ale neumírá. Nabarvené ptáče díky své účasti na prestižních filmových festivalech znovu upozornilo celý svět na českou kinematografii.

Panství Downton
Velká Británie, režie: Michael Engler 

Snímek se zaměří na události roku 1927, kdy na Downton míří královská návštěva. S oblíbenými hrdiny zajde poobědvat sám král Jiří V. se svou chotí. Z ukázky je patrné, že se přípravy neberou na lehkou váhu a na každého čeká spousta práce. Herec Allen Leech, tvář Toma Bransona, prozradil, že film bude velmi emotivní. Magazínu Vanity Fair řekl: „Je to klasický Fellowes (autor seriálu, pozn. aut.), takže skončíte v slzách.“ Toho, že se seriál přemístí z televizních obrazovek na plátna kin, se prý diváci nemusejí obávat. „Je to obrovský a epický příběh, který kinům neudělá ostudu,“ dodává Leech.

Playmobil ve filmu 
Francie/Německo/USA, režie: Lino DiSalvo

Dívka Marla musí zachránit svého bratříčka, kterého do magického světa vtáhly figurky Playmobil. Ve světě, ve kterém se potkávají piráti, kovbojové, Vikingové, Římané, dinosauři, kouzelné víly, tajní agenti, dobrodruhové a jednorožci, na děti čeká nezapomenutelné dobrodružství. 

Zlatokopky
USA, režie: Lorene Scafaria

Bohatá klientela má peněz na rozdávání. Nebylo by příjemné získat tu „škváru“ pro sebe? Skupina amerických striptérek v čele s Ramonou (Jennifer Lopezová) má vlastní plán. Hodlají obrat ty nejbohatší z nejbohatších - velké ryby z burzy na Wall Street. 

Takové krásné šaty
Velká Británie, režie: Peter Strickland

Kombinace několika žánrů, která vyústila v opravdu netradiční horor. l. V centru děje stojí prokleté červené šaty, které se postupem času stanou hlavním (anti)hrdinou filmu. Kdo střet s nimi přežije, nebo jednoduše (avšak efektně a  brutálně) zemře? Vítejte v módním butiku, který může být dost dobře i peklem. 

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!