Pondělí 15. srpna 2022, svátek má Hana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Filmové premiéry: hořlavý krém na opalování a Stalinovo řádění na Ukrajině

Kultura

  18:00
Třetí červnový týden míří do kin čtyři snímky. Filmový remake kultovního seriálu doplní třetí díl oblíbeného animáku od studia Pixar, francouzská adrenalinová akční jízda o zlodějích aut a láska za časů ukrajinského hladomoru.

Snímek Pobřežní hlídka 2017. foto: Paramount Pictures

Trpká úroda

Odhodlaný mladý umělec Jurij (Max Irons) se života drží zuby nehty, protože ho motivuje láska k jeho dětské kamarádce Natálce (Samantha Barks). Dějištěm je Ukrajina třicátých let pod Stalinovou mocí - země se zmítá v hladových křečích a Stalin systematicky vybíjí všechny své nepřátele. Jurij musí vzít do ruky pušku a jít bránit Ukrajinu. Jen tak se může znovu shledat s Natálkou, jen tak mají oba šanci na normální život.

Auta 3

Starým sporťákům odzvonilo. Nová generace závodních aut má tu nejmodernější výbavu a mnohem větší počet koní. Hrdina Blesk McQueen ale ještě nepatří do starého železa! Vyhledá proto pomoc talentované trenérky Cruz Ramirezové. Jen ta ho znovu může dostat na závodní dráhu a pomoct mu vyhrát Zlatý píst.

Pobřežní hlídka

Filmové premiéry: se samopalem do Egypta na mumie i do Prahy na Heydricha

Plážová těla kam se podíváš. Mitch Bouchannon (Dwayne Johnson) po cestě nabral hromadu svalstva a cynickou náturu. Na službu dostane přiděleného parťáka Matta Brodyho (Zac Effron), se kterým si absolutně nerozumí - nesourodá dvojka si pořádně leze na nervy. Společné problémy ale musí hodit stranou, když moře začne vyplavovat mrtvoly a místní policie se nepřestává opalovat. Zběsilou akční komedii natočil režisér Seth Gordon (Šéfové na zabití).

Extrémní rychlost

Andrew a Garret Fosterovi (Scott Eastwood a Freddie Thorp) jsou zkušení kriminálníci, kteří se specializují na krádeže těch nejluxusnějších aut. Běžná zakázka na krádež Bugatti se zvrtne, když se bratři dostanou do hledáčku místního mafiánského bosse Jacoma Moriera. Ten má pro Andrewa a Garetta jinou prácičku - chce po nich, aby ukradli Ferrari jeho úhlavnímu mafiánskému nepříteli Maxovi. Bratři jsou tak uvrženi mezi dva mlýnské kameny, kde půjde přinejmenším o život.

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat