Sobota 20. srpna 2022, svátek má Bernard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Filmové premiéry: komiksová elita zachraňuje svět a Hřebejkova hrdinka svůj vztah

Kultura

  18:00
Třetí listopadový týden míří do českých kin pět snímků. Výkvět komiksových hrdinů doplní závěr trilogie Zahradnictví, Francouzská komedie od režiséra skvělých Nedotknutelných, dokument o velmi svérázném českém novináři a jeden velmi silný socialistický šok.

Snímek Liga spravedlnosti (2017). foto: Warner Bros

Liga spravedlnosti

Superman je mrtvý a svět ohrožuje zlotřilý Steppenwolf. Nejznámější hrdinové z komiksové stáje DC musí dát hlavy a pěsti dohromady, aby nebezpečí odvrátili. Tady totiž jen jednotlivec rozhodně stačit nebude. Ligu spravedlnosti tvoří Batman (Ben Affleck), Wonder Woman (Gal Gadotová), Aquaman (Jason Momoa), Flash (Ezra Miller) a Cyborg (Ray Fisher).

Zahradnictví: Nápadník

Padesátá léta končí. Mnozí jsou ještě roztřesení z války a následného komunistického převratu. Snímek se snaží vtipnou formou vykreslit detaily mezi generací válečnou a tou poválečnou. Hlavní potavou je Daniela (Anna Fialová), která se zamiluje do Mirka. Jejich vztah ale není dívčiným rodičům příliš po chuti.

Dokud nás svatba nerozdělí

Filmové premiéry: Proč se v ráji krade a kdo zavraždí Johnnyho Deppa?

Od režiséra Erica Toledana (Nedotknutelní, Samba) přichází černá komedie o něčem, co je pro některé snem a pro jiné noční můrou. Dobově pojatá svatba, kterou se navíc rozhodnete zorganizovat v zámečku ze 17. století, přece nemůže dopadnout podle vašich představ. Zařizuje ji totiž svatební agentura, která na všechno má pouhých 24 hodin. Za ten čas se ale může stát opravdu hodně vtipných situací, které potěší oko škodolibého diváka.

Nepřesaditelný

Novinář Jiří X. Doležal (familiérně přezdívaný JXD) je svéráznou postavou české žurnalistiky. Je také nerozdělitelně spjat s časopisem Reflex. Pod bedlivým zrakem (a kamerou) Igora Chauna odkrývá divákům svůj život s až šokující otevřeností a upřímností.

V šoku

Peter Zmazek je typickým jugoslávským dělníkem. Na prvního Máje 1986 je vyhlášen nejlepším zaměstnancem fabriky a na základě toho je mu přidělen nový byt. Peter zažije takový příjemný šok, že se z něj probere až za deset let v den, kdy si jeho žena (teď již vlastně bývalá) bere jeho nejlepšího přítele Jovana. A to je jen jeden z mnoha šoků, které musí Peter na své šokové rekonvalescenci rozdýchat.

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat