Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Filmové premiéry: roztomilý slon Dumbo se v ledové pustině musí vyrovnat se svým dvojníkem

Kultura

  18:00
PRAHA - Poslední březnový týden míří do českých kin pět snímku. Madse Mikkelsena v životní roli doplní nová verze klasické pohádky od Disneyho v režii Tima Burtona, děsivý horor od oscarového scenáristy, láska v troskách druhé světové války a životní příběh Vivienne Westwoodové.

Tady půjde o život. Snímek My (2019). Režie: Jordan Peele. foto: CINEMART

Arctic: Ledové peklo
Island, režie Joe Penna

Muž jménem Overgard (Mads Mikkelsen) havaruje s letadlem uprostřed ledové pustiny. Musí se naučit přežít, což se mu s jeho zručností zatím daří. Právě při tom ho divák poprvé zastihne. Overgard musí čekat, jestli ho někdo přiletí zachránit. Nepřestává doufat, ale jeho naděje pomalu vyprchává. Stojí tak před těžkým rozhodnutím - má dále čekat na tom stejném místě s nejistým výsledkem nebo má vyrazit na dlouhou pouť ledem, při které může zemřít? Co ledové peklo schvátí, to už nenavrátí...

My
USA, režie Jordan Peele

“Visí nad námi černý mrak.“ Jordan Peele, tvůrce oceňovaného hororu Uteč (2017, Oscar za nejlepší původní scénář) se vrací s novou porcí strachu. Adelaide Wilsonová (Lupita Nyong’oová) se i s rodinou vrací do Kalifornie na místo, kde strávila své dětství. Netrvá to dlouho a začnou se dít podivné věci. Není Adelaide náhodou jen paranoidní. Jistou odpověď nabízí moment, kdy Wilsonova rodina spatří na silnici skupinu lidí, kteří vypadají přesně jako oni. Pak přijde děsivé zjištění - přežít může jen jedna skupinka.

Zraněná srdce
Velká Británie/Německo/USA, režie James Kent

Rachel (Keira Knightleyová) je manželka amerického důstojníka (Lewis Clarke), která se se svým mužem po válce přestěhuje do zničeného Berlína. Ve městě se potkává s německým vdovcem Stefanem (Alexander Skarsgård). Rachel má nejdříve k německému nepříteli, který ji při náletech na Londýn zabil syna, značné antipatie. Postupně mezi ní a Stefanem ale vzniká silné pouto. Jenže je tu stále Lewis. Tohle zkrátka nemůže skončit dobře.

Dumbo
USA, režie Tim Burton

V cirkusu Medici se narodil prazvláštní slon. Jeho nadměrné veliké uši jsou totiž všem spíše k smíchu. Majitel cirkusu Max (Danny DeVito) pověří svého zaměstnance Holta (Colin Farrel), aby se o zvíře staral. Když se ale ukáže, že malý Dumbo umí díky svým uším létat, je z toho hotová senzace! Jenže o slona mají teď zálusk lidé s nekalými záměry, jako je nelítostný podnikatel Vandavere (Michael Keaton).

Westwood: Punk, Icon, Activist
Velká Británie, režie Lorna Tuckerová

Žena, která stála u zrodu punkového hnutí. Vivienne Westwoodová je nespornou ikonou. Tato důvěrná a pronikavá pocta jedné z největších ikon naší doby sleduje Westwoodovou a boj o záchranu integrity její značky, jejích zásad a jejího odkazu v byznysu poháněném konzumem, ziskem a globální expanzí.