Původně specialista na J. S Bacha se po postgradualních studiích na Julliard School v New Yorku stal též klíčovým představitelem nového hnutí, které tvůrčím způsobem zkoumá křižovatku mezi klasickou a elektronickou hudbou. Kombinuje žánry a styly, boří hranice. Daří se mu tak sdružovat publikum různých hudebních světů. „Hranice existují pouze tehdy, pokud je chcete vnímat. Hudba je synonymem svobody,“ říká umělec.
V Praze na sólovém klavírním recitálu zazní vlastní tvorba Francesca Tristana z jeho posledního autorského alba Piano Circle Songs, které vyšlo v minulém roce pod hlavičkou Sony Classics. „Chtěl jsem posluchače přenést dovnitř klavíru a dát mu dojem, že je tímto mohutným nástrojem obklopen,“ komentuje své album Francesco.
Klavíristův široký záběr ilustruje i výběr programu pražského koncertu: s jeho vlastní tvorbou se protnou světy starých mistrů i ikon 20. století. Zazní mimo jiné Francouzská suita č. 2 od Johanna Sebastiana Bacha, In a Landscape od Johna Cage či Fantasia in D Jana Pietrszoona Sweelincka. Den před koncertem umělec povede na pozvání Prague Music Performance ve spolupráci s Českou filharmonii master class v Sukově síni Rudolfina od 14.00.
Vstupenky na koncert jsou v prodeji v síti Goout.cz, vstupenky na master class jsou v prodeji na webu České filharmonie.