Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Gadotová už nechce hrát Wonder Woman. Kvůli producentovi obviněnému ze sexuálního obtěžování

Kultura

  16:06
LOS ANGELES - Izraelská herečka Gal Gadotová odmítá hrát v pokračování komiksového hitu Wonder Woman. Důvodem je producent snímku Brett Ratner, kterého řada žen obvinila ze sexuálního obtěžování.

Snímek Wonder Woman (2017). foto: Warner Bros

Webový magazín Page Six přinesl v sobotu informaci o tom, že herečka Gal Gadotová odmítá dále hrát amazonku Dianu, komiksovou Wonder Woman, dokud filmy o ní bude produkovat společnost RatPac-Dune Entertainment. Tu spoluzaložil hollywoodský magnát Brett Ratner, jehož obvinilo nejméně šest hereček ze sexuálního obtěžování, mezi nimi třeba Olivia Munnová nebo Ellen Pageová.

Magazínu to prozradil anonymní zdroj z hereččina okolí. „Gal Gadotová si je vědoma, že ji studio Warner Bros. musí v této věci ustoupit. Nemůžou mít sérii filmů o silné, samostatné ženě, kterou by částečně financoval muž usvědčený ze sexuálního obtěžování,“ sdělil magazínu Page Six.

Snímek Wonder Woman (2017).
Snímek Wonder Woman (2017).

Gal Gadotová již minulý týden zveřejnila na sociální síti Instagram příspěvek, ve kterém vyjadřuje podporu sexuálně obtěžovaným ženám. „Šikana a sexuální obtěžování jsou nepřípustné! Stojím při všech ženách, které překonaly strach a rozhodly se promluvit,“ píše Gadotová. „Stojíme jednotné v těchto časech změn,“ dodává.

Jedním z Ratnerových prohřešků měla být i nevhodná rada při natáčení filmu X-Men: Poslední vzdor. „Máš ji o*ukat, aby si konečně uvědomila, že je lesbička,“ dával Ratner starší herečce „návod“, jak přistupovat k nesmělé Ellen Pageové. Ta se s traumatickým zážitkem svěřila na svém Facebooku. Ellen Pageové, která se dnes otevřeně hlásí ke své homosexualitě, bylo v té době pouhých 18 let a teprve, podle vlastních slov, hledala sama sebe.

Herečku Natashu Henstridgeovou měl Ratner donutit k orálnímu sexu poté, ve svém apartmá v New Yorku. Stalo se tak když herečku spolu s dalšími lidmi pozval na filmové promítání.

RECENZE: Wonder Woman. Amazonka v zákopech světové války

Wonder Woman, snímek režisérky Patty Jenkinsové, byla velkým kasovním úspěchem. Při odhadovaném rozpočtu 149 milionů dolarů vydělal více než 820 milionů. Z téměř neznámé Gal Gadotové udělal hvězdu velkého formátu. Je tedy jasné, že v tomto případě bude muset pravděpodobně ustoupit filmové studio Warner Bros., které za komiksovým hitem stojí. Druhý díl má premiéru předběžně naplánovanou až na rok 2019.