Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

George Michael v Praze nevystoupí

Kultura

  12:11
PRAHA - Britský zpěvák George Michael zrušil svůj dnešní pražský koncert. Vystoupení v T-Mobile Areně se neuskuteční kvůli vážné nehodě kamionu s technikou na trase Bukurešť-Praha, oznámil mluvčí organizátorů Petr Novák.

George Michael foto: AFP

Počítá se ale s tím, že se uskuteční v náhradním termínu.

"George Michael, který dorazil s celým týmem do Prahy v noci ze čtvrtka na pátek, je touto skutečností hluboce zarmoucen a všem svým fanouškům se omlouvá," sdělil Novák.

V následujících dnech se podle něj bude hledat náhradní termín pro konání koncertu, mohl by se uskutečnit na konci Michaelova letního turné. Vstupenky na koncert tak zatím zůstávají v platnosti, přičemž organizátoři slibují, že do 12. června oznámí, jak bude situace vyřešena.

George Michael se večer chystal vystoupit v české metropoli poprvé v kariéře v rámci turné 25 Live, kterým oslavuje čtvrtstoletí trvající pěveckou kariéru. Akci pořadatelé na poslední chvíli přesunuli ze strahovského stadionu Evžena Rošického do T-Mobile Arény na Výstaviště.

Do těchto prostor již také dorazila převážná část koncertní techniky, která byla na večer připravena. Přesto z koncertu nakonec sešlo. Cestou z Rumunska totiž havaroval kamion se speciálním pódiem. "Toto nebylo možné přes maximální úsilí nahradit," uvedl Novák.
Letos čtyřiačtyřicetiletý Michael se stal hvězdou první velikosti v 80. letech. Tehdy byl společně s Andrewem Ridgeleym členem dua Wham!. Poté se vydal na sólovou dráhu.

Na svém kontě má přes 80 milionů prodaných desek. První sólové album Faith vydal v roce 1987. Jeho zatím posledním sólovým počinem je deska Patience z roku 2004. Loni vyšla pod názvem Twenty Five kompilace jeho největších hitů se čtyřmi novinkami.

První část turné 25 Live absolvoval Michael v loňském roce, po jeho úspěchu se rozhodl přidat další koncerty. Jako první umělec má vystoupit 9. a 10. června na londýnském zrekonstruovaném stadionu Wembley s kapacitou 90.000 diváků.
Autoři: ,

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...