Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Glen Hansard a Markéta Irglová přivezou folkového rytíře

Kultura

  13:53
PRAHA - Americký písničkář Josh Ritter, kterého kdysi objevil Glen Hansard, zahájí oba koncerty The Swell Season 1. února v Praze a 2. února v Brně. Lístky už jsou skoro pryč.

Josh Ritter foto: Reprofoto

"Hudební styl Joshe Rittera má nejblíže k americké lidové hudbě a folkovým baladám. Kromě inspirace Bobem Dylanem je možno zmínit i Bruce Springsteena nebo Leonarda Cohena. Jeho vypravěčský styl pak nezapře vliv velikána americké literatury Marka Twaina," říká Marek Irgl, otec Markéty, který Glena Hansarda přivedl na česká pódia.

Joshe objevil právě Glen Hansard v roce 2000 v jednom z malých klubů na Rhode Islandu, rozpoznal v něm výjimečný talent a pozval jej, aby v Irsku předskakoval jeho kapele Frames. Na této velmi úspěšné koncertní šňůře byly položeny základy pozdějšího úspěchu. Joshovy písně a alba pak bodovaly v irské hitparádě, na největším irském open air festivalu Oxygen patřil vedle Joan Baez k hlavním folkovým hvězdám. Joan Baez následně zařadila jeho píseň Wings na své album Dark Chords on a Big Guitar.

Markéta Irglová a Glen Hansard pod hlavičkou The Swell Season vystoupí 1. února ve velkém sále pražské Lucerny a 2. února v brněnském Semilassu. V České republice zahájí rozsáhlé evropské turné, které zahrne dvaadvacet koncertů v sálech celkem dvanácti zemí. Duo, které za píseň Falling Slowly získalo loni Oscara, doprovodí na pódiu další hudebníci - členové Glenovy domovské kapely Frames.

Autoři:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!