Neděle 4. června 2023, svátek má Dalibor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hanák ‚rozluštil‘ kauzu Peroutka. Zeman nelže, text viděl, akorát opilý, říká herec

Kultura

  12:53
PRAHA - Herec a podnikatel Tomáš Hanák přišel s rozuzlením vlekoucí se kauzy hledaného článku Hitler je gentleman. Vysvětlení umělce spojeného s divadlem Sklep je však poněkud svébytné. Miloš Zeman si prý titulek článku spletl s jídelním lístkem restaurace u Chytilů, který viděl v opilosti rozmazaně.

Miloš Zeman ve videu Tomáše Hanáka pojmenovaném „Šifra mistra Ferdinanda“ foto: Youtube

Miloš Zeman nelže, oznámil stroze herec Tomáš Hanák v souvislosti s kauzou sporného článku o novináři Ferdinandu Peroutkovi. Ten začal v lednu tohoto roku, když prezident mluvil o údajné fascinaci intelektuálů nacismem. Zmínil i jméno významného novináře Peroutky a článek s názvem „Hitler je gentleman“, který měl údajně napsat.

Ikdyž je pátrání po údajném článku v časopise Přítomnost zatím bez úspěchu, Miloš Zeman i nadále získává podporu od svých příznivců.

„S rostoucím znepokojením sledujeme pokračující mediální lynč proti osobě Miloše Zemana. Součástí celé řízené kampaně je i vleklá a nedůstojná kauza Peroutka. Vedeni snahou očistit našeho nejvyššího ústavního činitele od snůšky polopravd a lží přinášíme důkaz, že citát ‚Hitler je gentleman‘ skutečně viděl na vlastní oči,“ napsal v dopise zaslaném redakci serveru Lidovky.cz známý herec a provozovatel nižborské restaurace Zastávka.

Nejsme pražská kavárna

To však s jistou dávkou ironie. Z jeho vysvětlení je jasně znatelný rukopis divadelního spolku Sklep, v němž Hanák působí už od 70. let minulého století. „Tento důkaz vyráží zbraně z rukou všem, kdo by snad chtěli oportunisticky zneužít marginální prkotiny k dehonestaci, případě až k demontáži prezidentského majestátu. Nejsme pražská kavárna!“ sdělil Hanák s tím, že pátrání po článku se svými kolegy náležitě odmění.

„Odměnu 100 000 Kč vypsanou panem prezidentem věnujeme panu Jiřímu Ovčáčkovi k úhradě nákladů za pátrání po listinném důkazu, zachyceném v našem snímku,“ uvedl žertovně Hanák s odkazem na následující video. To má být údajně jasným důkazem, že prezident nelze a článek s titulkem Hitler je gentleman skutečně kdysi viděl na vlastní oči.

Podívejte se na žertovné video nazvané „Šifra mistra Ferdinanda“:

Není to poprvé, co si Hanák utahuje z prezidenta Miloše Zemana. Už v průběhu prezidentské předvolební kampaně v roce 2012 vzbudil herec pozornost svými vystoupeními vyzývajícími Zemana a jeho soka Jana Fischera k odstoupení z kandidatury.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!