Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hollywoodská hvězda Demi Mooreová byla v 15 letech znásilněna. Prodala ji vlastní matka

Kultura

  13:54
LOS ANGELES - Americká herečka Demi Mooreová byla v patnácti letech znásilněna a pachatel za to vyplatil její matce 500 dolarů (asi 14,5 tisíce Kč v tehdejším kurzu). S odkazem na připravované memoáry Mooreové to v pondělí uvedla televize ABC. Matka ji prý brala do barů, „aby si jí muži všimli“.

Herečka Demi Moore v černých průsvitných šatech foto: Reuters

„Bylo to znásilnění a byla to devastující zrada,“ prohlásila v televizi novinářka Diane Sawyerová, která s dnes šestapadesátiletou Mooreovou hovořila. Mooreové bylo patnáct, když prý jednou přišla domů a uviděla staršího muže, kterého znala. Po znásilnění se jí zeptal, jaké to je, když z ní vlastní matka dělá děvku.

Na svatbu dorazila i herečka Demi Moore.
Patrick Swayze a Demi Moore ve filmu Duch.

Demi Mooreová

Mooreová se ale nedomnívá, že by ji matka prodávala. „V hloubi duše si to nemyslím. Byla to prostě transakce. Umožnila mu to ale a poškodila mě,“ řekla herečka o své matce, která bojovala s alkoholem a několikrát se také pokusila o sebevraždu.

Kniha pamětí nazvaná Inside Out je intimní výpovědí o dětství slavné herečky, o vztazích a o pomoci ostatním, uvedla ABC. Mooreová ji věnovala nejen svým třem dcerám, ale i problematické matce.

Mooreová je známá například z filmů Duch, Pár správných chlapů či Neslušný návrh. Poprvé se provdala v sedmnácti letech, později měla za manžele herce Bruce Willise a Ashtona Kutchera. Všechna manželství skončila rozvodem.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat