Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hollywoodská zvěrstva od Tarantina. Hvězdně obsazený snímek ukázal fotky z natáčení

Kultura

  18:00
LOS ANGELES - Vzestup ambiciózního herce na pozadí krvavého řádění, takový bude nový snímek režiséra Quentina Tarantina. Snímek Once Upon a Time in Hollywood (Kdysi dávno v Hollywoodu) se teď představuje prvními fotkami z natáčení.

Cliff Booth (Brad Pitt) a Rick Dalton (Leonardo DiCaprio). Foto z natáčení snímku Once Upon a Time in Hollywood. Režie: Quentin Tarantino. foto: Sony Pictures

Hollywood konce šedesátých let byl pozlátkem milionů. Přichází do něj také herec a playboy Rick Dalton (Leonardo DiCaprio), který si záhy najde kaskadérského dvojníka v podobě Cliffa Bootha (Brad Pitt). Oba jsou svědky toho, jak se v temných uličkách probouzí vraždící kult a v Hollywoodu nezůstane kámen na kameni. Vrazi si dojdou také pro Sharon Tateovou (Margot Robbie), oblíbenou herečku a modelku.

Tateová, tehdy manželka režiséra Romana Polanského, byla jednou z obětí Charlese Mansona a jeho následovníků. Skupina během dvou dní v srpnu 1969 povraždila v Los Angeles sedm lidí, Tateové tehdy bylo 26 let a byla v osmém měsíci těhotenství. Manson byl odsouzen k doživotí a loni v listopadu ve věku 83 let zemřel.

Margot Robbieová jako Sharon Tateová. Foto z natáčení snímku Once Upon a Time...
Brad Pitt jako kaskadér Cliff Booth. Foto z natáčení snímku Once Upon a Time in...

Tento Tarantinův snímek je zajímavý tím, že herci ztvární skutečné historické postavy, fiktivní je jen ústřední dvojice v podání DiCapria a Pitta. Půjde tak o vůbec první režisérův snímek, který bude založen na skutečných událostech. Ve hvězdně obsazeném filmu hraje snad téměř každý, kdo v Hollywoodu něco znamená. 

Kromě výše zmíněných herců se diváci mohou těšit i na Dakotu Fanningovou (jako vražedkyni Lynette „Squeaky“ Frommeovou), Ala Pacina (jako filmového producenta Marwina Schwartze), Damiana Lewise (jako herce Stevea McQueena), Burta Reynoldse (jako rančera George Spahna, který filmařům pronajímal svůj statek) a Timothyho Olyphanta s Kurtem Russellem (oba v zatím neupřesněných rolích).

Film půjde do kin 9. srpna 2019, tedy u příležitosti 50. výročí smrti Tateové. Tarantino novinářům sdělil, že na scénáři pracoval pět let.