Úterý 7. února 2023, svátek má Veronika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Horečka v Ostravě stoupá. Přípravy na Colours vrcholí

Colours of Ostrava

  11:30
OSTRAVA - Zítra začíná očekávaná čtyřdenní hudební přehlídka, poprvé se bude konat mezi technickými památkami v novém areálu v Dolní oblasti Vítkovice.

Přípravy na festival Colours of Ostrava v industriálním památkovém areálu v Dolní oblasti Vítkovic foto: ČTK

V Ostravě začne ve čtvrtek 11. ročník mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava. Návštěvníci se mohou těšit nejen na hudební zážitky, ale i doprovodný program v podobě filmů, divadel, výstav, diskusí, výtvarných dílen či workshopů. "Celkově se počet programových bodů během čtyř festivalových dní zastavil téměř na čísle 200," uvedla ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Hvězdy festivalu

Mezi hlavní hvězdy hudební přehlídky budou patřit Alanis Morissetteová, Bobby McFerrin, ZAZ, Janelle Monáeová, Animal Collective, The Flaming Lips, Antony and the Johnsons s Janáčkovou filharmonií Ostrava nebo Parov Stelar Band.

Od pátku se festivalový program bude konat na 12 scénách. V pátek a sobotu bude součástí Colours i bezplatný Festival v ulicích, který oživí centrum Ostravy koncerty, pouličními vystoupeními, hudebními workshopy nebo divadly.

"Colours letos proběhnou nově v unikátním prostředí bývalých hutí, železáren a dolů. V jedné části nabídne velké open-air scény, kempink na trávě a v zeleni, i další travnaté zóny určené k odpočinku nebo zpevněné plochy ke stání a tanci při koncertech," uvedl mluvčí festivalu Jiří Sedlák. Druhá, industriálnější část bude mít několik zastřešených scén, ale návštěvníci si budou moci prohlédnout i unikátní industriální architekturu.

Novinkou je například i to, že festival letos poprvé využije na čepované nápoje také zálohované recyklovatelné kelímky.

ČTĚTE TAKÉ:

Hlavní scéna nabídne 16 tisíc metrů čtverečních plochy pro diváky, tedy asi necelou čtvrtinu plochy pražského Václavského náměstí. Scéna bude široká 47 metrů, hluboká 30 metrů a vysoká 20,5 metru a podle Sedláka je schopna vydržet osmý stupeň síly větru. Celková váha pódia je přes 130 tun. "Pódium nabídne jeden z nejlepších zvukových systémů současnosti, uprostřed divácké plochy budou zvukové věže se zpožďovači a celkem tři projekční plátna pět krát čtyři metry," podotkl Sedlák. Dodal, že prostor před druhou hlavní scénou bude mít 8000 metrů čtverečních.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat